ANASAYFA > Haberler > ANNE BABALAR MEZUN OLDU


Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi Hayat Hastanesi işbirliğiyle düzenlenen “Anne-Baba Okulu” eğitimleri sona erdi. Psikolog Dilek Kaymak tarafından 6 hafta boyunca verilen eğitimlerin sonunda ailelere katılım sertifikaları takdim edildi.

IMG_1235

İncirli Kültür Merkezi’nin Psikolog Dilek Kaymak’ın gönüllü eğitimleriyle gerçekleştirdiği anne-baba okulunda  6 hafta boyunca verilen programda: Çocuk Yetiştirmede Farklı Ebeveyn Tutumları, Çocuk ve Ergenlerde Cinsel Eğitim ve Gelişim,  Ergenlik Dönemi Problemleri ve Anne Babalar, Eğitim Başarısını Yükseltmede, Sağlıklı ve Mutlu İnsanlar Yetiştirmede Anne Babanın Rolü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda Anne-Babanın Yapabilecekleri, Çocuk ve Ergenlerde Ruhsal Sorunlara Genel Bakış, konularını genel hatlarıyla ele alan Kaymak: anne babaları program boyunca göstermiş oldukları başarılarından dolayı tebrik etti: “Çocuklarımızı sağlıklı bireyler olarak yetiştirebilmek için 6 hafta boyunca beraberdik. Sabırla ve istikrarla burada öğrendiklerinizi uygularsanız sevginin eksik olmadığı tüm adımlarınızın neticesini alacaksınızdır. Büyük bir özveri ile uzak- yakın mesafelerden her hafta eğitimimize katılan bütün katılımcılarımızı canı gönülden kutluyorum “ dedi. Kaymak’ın konuşmasının ardından protokol töreniyle kapanış gerçekleştirildi.

Kapanış konuşmasını yapan Sayın Muhsin Özlükurt: “Bir insanın bu dünyada sahip olabileceği en değerli varlığı çocuklarıdır. Hepimizin çabası ve endişesi çocuklarımızı fikren, zikren, bedenen sıhhatli olarak yetiştirmek ve onların iyi bir eğitim almalarını sağlamaktır” dedi. Katılımcıları ve Sayın Kaymak’ı tebrik eden Özlükurt Kaymak’a teşekkür plaketini sunarken, eğitimlere katılan ailelere de katılım belgelerini takdim etti.

IMG_1110 IMG_1103 IMG_1144 IMG_1214 IMG_1202 IMG_1198 IMG_1194 IMG_1231

 

 

Yayın Tarihi: 7 Mayıs 2014 Saat: 1:17