ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’te ONLİNE KAYITLAR DEVAM EDİYOR


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olarak 2005-2006 eğitim döneminde hizmet vermeye başlayan BUSMEK yeni dönem eğitimlerine başlamaya hazırlanıyor.

 Her geçen gün daha fazla Bursalının hayatında önemli bir yer tutan BUSMEK kursları gün geçtikçe gelişen bir kurum olarak öne çıkıyor. Bursa’nın çeşitli bölgelerinde bulunan 13 Kurs, 4 Kültür Merkezi ve 1 Müze’de 19 alan ve 122 branşta eğitim hizmeti veren BUSMEK’te 2014-2015 eğitim dönemi ön kayıtları devam ediyor. Uzman eğitim kadrosu, teknik imkanları, rehberlik hizmetiyle yetişkin eğitiminde öncü kurum kimliğine sahip olan BUSMEK’e sizleri de bekliyoruz…

 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kurs merkezlerimize kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarımız http://busmek.bursa.bel.tr/ adresindeki ONLİNE BAŞVURU linkini tıklayarak başvuru yapabilirler. Kayıt olmak isteyen kursiyer TC KİMLİK NUMARASINI girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezinden veya 0224 254 30 30 nolu telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Bir yıl içinde en fazla 3 başvuru ve 3 branşa kesin kayıt yaptırabilirsiniz. Bir yıl içerisinde 3 kursa gitme hakkınız vardır.  Aynı anda iki farklı branşa başvuru yapabilirsiniz. Birinci başvurunuzu online olarak; ikinci başvurunuzu kurs merkezlerine gelerek yapabilirsiniz.
  • Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat ediniz.
  • Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumunuza göre sistem otomatik olarak sizi yönlendirecektir.
  • Başvuru sıralamanız uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvurunuzla ilgili ön görüşme için cep telefonunuza sms gönderilecektir. Sms gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmadığınızda kaydınız iptal edilecektir.

 

YENİ DÖNEM BAŞLANGICI EYLÜL’DE

BUSMEK 2014-2015 Eğitim Dönemi Eylül’de başlayacaktır. Herkesin kişisel gelişimine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 3 grupta eğitimler gerçekleştirilecektir. Branşlar için tercihe sunduğumuz gruplar ve saatleri;

 

Grup Saatleri
Hafta içi Sabah 09:00 – 12:00
Hafta içi Öğlen 13:00 – 16:00
Hafta içi Akşam 18:00 – 21:00
Hafta sonu Sabah 09:00 – 12:00
Hafta sonu Öğlen 13:00 – 16:00

 

EĞİTİMLER EKİM’DE

Eylül ayında açılacak olan kurs merkezlerinde, kurs idarecileri eğitim hazırlıklarını tamamlayarak alanında uzman Usta Öğreticilerimiz ile birlikte kurslar EKİM ayının başında faaliyete geçecektir. BUSMEK Eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler  http://busmek.bursa.bel.tr/ resmi sitemizden bilgi sahibi olabileceklerdir.

 

KESİN KAYITLAR NE ZAMAN?

Kurslarımıza online kayıt yaptıran kursiyerleri,  sistem otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezine ön görüşme için çağırılır.

Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopisiyle birlikte kayıt yaptırdığınız kurs merkezine gelip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. 

 

KAYITLARDAKİ İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER

Kayıt olduğunuz branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için Merinos Yönetim Merkezi ile irtibata geçmeniz gereklidir.

İstihdama yönelik meslek teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilgisayar teknolojileri, yabancı dil eğitimleri, güzellik hizmetleri gibi birçok farklı alanda eğitimler veren BUSMEK,9 Ekim’de kapısını kursiyerlere açacak.

Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır. Yeni kayıtlardan haberdar olmak için web sitemizdeki duyuruları takip edebilirsiniz .

2014-2015Eğitim Dönemi Kurs Detaylarını Görmek ve ONLİNE BAŞVURU YAPMAK İçin Tıklayınız.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA!

Spor Merkezi’nde verilen eğitimlerimiz bundan böyle Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde Havuzlupark’ta verilecektir. Program ve başvurular ile ilgi detaylı bilgi ilerleyen günlerde sitemizden ilan edilecektir.

 

Yayın Tarihi: 24 Ağustos 2014 Saat: 5:30