ANASAYFA > Haberler > İŞ KURMAK BUSMEK’LE HAYAL DEĞİL


Yetişkin eğitiminde öncü kurum kimliğiyle 2006’dan bu yana Bursalılara eğitim hizmeti veren BUSMEK, kursiyerlerini meslek sahibi yaparken aynı zamanda kursiyerlerine istihdam edilme ya da kendi iş yerlerine sahip olma fırsatı sunuyor. Ayrıca 60 saat süren KOSGEB destekli “Girişimcilik” kursu eğitimleriyle de kursiyerlerine iş yeri açma fırsatı sunan BUSMEK’te eğitimlerin ardından sertifika almaya hak kazanan girişimcilerin bazıları yıllarca özlem duyduğu dükkanına kavuşurken bazıları da hayalini bile kuramadıkları iş yerine sahip olduğunu söylüyor.

 Kursiyerlerin kendi ağızlarından başarı serüvenleri;

Ayşen Kaya – Sibel Demiryakan

IMG_5726

 

“Fırçası Kuvvetli Sanatçılar Yetişiyor”

Hem teorik hem de pratik bilgilerle kursiyerlerini donatan BUSMEK birçok kişinin de hayatına dokunarak çok sıkı dostluklara vesile oluyor. 2009’da BUSMEK’le tanışan Ayşen Kaya ve Sibel Demiryakan, 2 yıl boyunca aldıkları çini eğitimi sonrası fırçası kuvvetli sanatçılar olarak yetişen kursiyerlerden. “ÇİNTEMANİ” adlı çini atölyelerini açarak geleneksel sanatlardan çiniyi gelecek nesillere aktarmak istediklerini söyleyen kursiyerler sanat çalışmalarını artık kendi atölyelerinde devam ettiriyor ve birçok festivale de katılarak bu sanatı sınırların dışına taşıyorlar.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Hülya Toraman

DSC_0029

“Modelistlik Eğitimi Hayatımı Değiştirdi”

Her yıl binlerce kişinin eğitim aldığı BUSMEK’te kursiyerler koluna altın bileziği takarak dönüyor. İğne tutmayı bile bilmeyen kursiyerler BUSMEK Mesleki Eğitim Merkezi’nde aldıkları eğitimler sonrasında modacı da oluyor, tasarıcım da…  Dilek Toraman, makinecilikten başladığı iş serüvenini BUSMEK’e gelerek önce modelistlik ardından da girişimcilik  eğitimleri alarak devam ettirdi. Bebe-çocuk giyim atölyesini açan Dilek Hanım, yıllarca kurduğu iş yeri hayalini BUSMEK ve KOSGEB işbirliği sayesinde gerçekleştirenlerden yalnızca biri.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Zübeyde Koçancı

DSC_0031

 

 “Firma Olduktan Sonra Dünyaya Açıldım”

Çocukluk hayalini gerçekleştirerek KOSGEB ve BUSMEK’in desteğiyle ev tekstili firması kuran kadın girişimci Koçancı, eşinin tasarımlarıyla masa örtüsü, salon takımı, pike gibi ürünler imal ediyor. Koçancı, boncuklama işlerini evlerinde çalışan kadınlara yaptırdığı ürünlerini, Azerbaycan ve Rusya başta olmak üzere bazı yabancı ülkelere gönderiyor. Girişimci Koçancı: “Evlerinde boş oturup mali sıkıntı çeken kadınlar vardı. Onlara bu işleri fason olarak veriyoruz” diyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Ali Alper Altuntaş

DSC_0119

“Girişimcilik Kursu Size Yol Gösteriyor”

Ali Alper Altuntaş,BUSMEK’in  “Girişimcilik Kursuna” gelerek tekstil alanında kendi iş yerine sahip olan kursiyerlerimizden. Lazer kesim ve taş baskı üzerine sahip olduğu birikimi BUSMEK’in girişimcilik kursunda aldığı teorik bilgilerle pekiştiren Ali bey, iş yeri açmayı düşünen herkese BUSMEK’in uygulamalı girişimcilik kursunu tavsiye ediyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Işıl Türkeş – Nihan Güzel Vidin

DSC_0198

“Aldığım Eğitimlerin Meyvelerini Topluyorum”

BUSMEK’le koluna altın bileziği takan üstelik kendi iş yerini açan kursiyerlerimizden Işıl Türkeş. Ev hanımıyken zorlu bir dönemden geçtiği sırada BUSMEK’le tanışarak hobi amaçlı başladığı ev aksesuarları kursunda 3 yıl boyunca aldığı eğitimlerin şimdi ise meyvelerini topluyor. Usta Öğreticisi Nihan Güzel Vidin’le beraber iş yeri açma kararı alarak BUSMEK’te girişimcilik kursuna da giden Işıl Hanım,  ”Pembe Beyaz Hobi Sanat” atölyesinde evinde farkındalık oluşturmak isteyen müşterilere el emeği göz nuru ürünleriyle hitap ediyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Kadir Çol

DSC_0005

“Girişimcilik Kursu Kendinize Güvenmenizi Sağlıyor”

Kadir Çol, “Girişimcilik Kursuna” gelerek kendi iş yerine sahip olan kursiyerlerimizden. Cam sistemleri sektöründe kazandığı 7 yıllık tecrübesini BUSMEK’in girişimcilik kursunda öğrendiği teorik bilgilerle pekiştiren Kadir Bey hayalindeki iş yerine BUSMEK ve KOSGEB sayesinde kavuştuğunu söylüyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Şeyma Keskin

DSC_0009

“Aşçı Çıraklığı Eğitimleriyle Hayalimdeki İşe Kavuştum”

BUSMEK Mesleki Eğitim Merkezi’nde “Aşçı Çırağı” eğitimi alan Şeyma Keskin kursu tamamladıktan sonra “Filiz’in Mutfağı’nda” istihdam edildi. Lise’yi bitirdikten sonra 2 yıl işsiz kalan Şeyma hanımın bir sonraki hedefi BUSMEK’te “Aşçılık” eğitimi alarak kendi mutfağına sahip olabilmek.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Osman Namlı

DSC_0124

“BUSMEK Sayesinde Madalyonun Arka Yüzünü Gördük”

Bilgisayar Yazılım Programlama alanında sektörde çalışan  Osman Namlı, “Girişimcilik Eğitimi” alarak kendi iş yerine sahip olan kursiyerlerimizden. Firma kurmanın zorluklarını aldığı eğitimler sayesinde anladığını söyleyen Osman Bey, BUSMEK sayesinde madalyonun arka yüzünü gördüklerini dile getiriyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

Cevriye Bütün – Aydilek Erdemir

IMG_2045

Kuaför Dükkanı Açarak Hayallerine Kavuştular

BUSMEK Hürriyet Kurs Merkezi’nde kuaförlük branşında eğitim gören Cevriye Bütün ve Aydilek Erdemir kuaför dükkanı açarak kendilerine gelir kapısı elde ettiler. Hayallerine kavuşarak aldıkları eğitimi meslek edinen kursiyerler 2. dükkanlarını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler. 

Haberin Devamı İçin Tıklayınız…

 BUSMEK’le Başarı Hikayelerinin Tümünü Görmek İçin Tıklayınız…

 

 

Yayın Tarihi: 17 Şubat 2015 Saat: 5:00