Bu yıl “Kültürel Semboller” temalı 13. Genel Sergimiz 7-18 Mayıs tarihleri arasında Merinos AKKM’de gerçekleşti. 37 branşta 1540 eserin yer aldığı sergimiz Bursalı sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.


Ahşap boyamadan vitraya, çiniden takı tasarıma, giyimden resme, minyatürden ev tekstiline kadar geniş bir yelpazede düzenlenen sergi aynı zamanda Türkiye’deki el sanatları alanında organize edilen en büyük sergilerden biri olma özelliğini taşıyor.
Ayrıca sergide daha önceden duyurusu yapılan eğitim seminerleri de gerçekleştirildi. Photoshop, CV hazırlama, etkili dil öğrenme teknikleri, beyannameler, hızlı klavye kullanımı gibi alanlarda katılım belgeli 11 seminer düzenlendi.


Sergimize davet ettiğimiz okullardan gelen gençlerin de sergimize olan ilgileri gözlerden kaçmadı. Çeşitli meslek ve Anadolu liselerinden yaklaşık 500 öğrenci sergimizi ziyaret etti. Bunun dışında bazı anaokulları ve huzurevi sakinleri, ayrıca yurtdışından Bursa’ya eğitim için gelen yabancı öğrenciler de ziyaretçilerimiz arasında yer aldı.

Sergimiz süresince ilk kez düzenlediğimiz fotoğraf ve afiş tasarım yarışmalarına da kısa sürede Bursalılar tarafından yoğun ilgi gösterildi.
BUSMEK, 13. Genel Sergisi açıldığı günden kapanışı yaptığı güne dek 20.000 kişiyi sanatla ve şaheser niteliğindeki eserlerle buluşturarak Bursa’nın sanat ve eğitim meşalesini yarınlara taşımada kararlı olduğunu ortaya koymuştur.

Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2018 Saat: 4:12