ANASAYFA > Haberler > FRANSA’DAN BUSMEK’E TEŞEKKÜR MEKTUBU


BUSMEK ESERLERİ FRANSA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Fransa’da bu yıl 37. si düzenlenen “Sologne Yemek” günlerine BUSMEK damgasını vurdu. Festivale katılan BUSMEK ekibi, kurslarda hayat bulan birbirinden güzel sanat eserlerini, Fransızlarla buluşturdu. Festival sonunda Romarantin Belediye Başkanı Senatör Jeanny Lorgeux Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’na (BUSMEK)  bir teşekkür mektubu göndererek,  duygularını paylaştı.

Fransızların ilk imparatorluğunu kurduğu şehir olan Romorantin-Lanthenay kenti, 37.sini düzenlediği   “Sologne Yemek” günleri (Journees Gastronomigues de sologne) Fransa ve Türkiye dostluğunda yeni bir dönemin başlangıcına ev sahipliği yaptı.

Fransa‘nın Sologne bölgesindeki Romorantin-Lanthenay kentinde,37 yıldır aralıksız “journee Gastronımiques de Sologne” Sologne yemek günleri etkinliği, bu yıl bir başka dostluk ve kardeşliğe vesile oldu.

Belediye Başkanı Senatör Jeanny Lorgeux başta olmak üzere Bölge Valisi Giffen Lagumde, Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ticaret Odası Başkanı olan Phillippe Charbonnier, Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Dikmen, Türk-Fransız Derneği Başkanı Nevzat Karataş, Paris Türkiye Büyükelçiliği Birinci Müsteşar Ali Onaner ile Türkiye‘nin Paris Başkonsolosluğu adına Muavin Konsolos Yasemin Celbiş, Paris Turizm ve Kültür Müşaviri Kalbiye Noyan’ın katılımıyla gerçekleşen “Sologne Yemek günleri” etkinlikleri 40 bin misafir tarafından iki gün boyunca izlendi.

Festival boyunca Romarantinde yaşayan Türklerin ve Romarantin sakinlerinin ilgi odağı olan Bursa Büyükşehir Belediyesi ekibi programı zenginleştiren tüm noktalarda özel gösterimlerde bulundular. Türk çadırında yer alan BUSMEK standları, festival boyunca en çok ilgi gören alanlar oldu.

 

FRANSA’DAN BUSMEK’E TEŞEKKÜR MEKTUBU

 

Festival boyunca bünyesindeki kurslardan çıkan ürünleri ve Geleneksel Türk İslam El Sanatları’nın en nadide parçalarını katılımcıların beğenisine sunan BUSMEK’e Romarantin Belediye Başkanı Senatör Jeanny Lorgeux samimi duygularıyla teşekkür etti.

 

“Ekim ayında düzenlenen Gastronomi de Sologne etkinliklerindeki katkınız, başarılılarınız ve katılımınız için özellikle teşekkür etmek istedim.
Gerçekten, sizin aracılığınız ile, şehrimiz ortak zevkleri iki gün boyunca yaşadı, halkımız  kaliteli, renkli görsel dekor ve ambiyans yaşadı.

Benim samimi duygularımı kabul edin.”

 

 

Yayın Tarihi: 10 Aralık 2012 Saat: 4:24