ANASAYFA > Haberler > MUDANYA’YI ŞENLİK HAVASI SARDI


MUDANYA’YI ŞENLİK HAVASI SARDI

 

BUSMEK Mudanya Kurs Merkezi, Pazar günü açılan yerel sergi ve bahar şenliğiyle Mudanya’yı şenlendirdi. Şenlik kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirken, açılışı yapılan sergide; resim, giyim ve el Sanatları kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı çalışmalar yer aldı.

Program açılışına Bursa Milletvekili İsmet Su, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Akif Altıncan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Münir Eroğlu, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman,  BUSMEK Proje Koordinatörü Eyüp Arda yanında, Bursa ve Mudanya’dan da çok sayıda davetli katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, Mudanya’da 2013 yılında 10 branşta açılan kurslara 550 kişinin katıldığını ifade ederek, “Resim ve giyimin yanı sıra İngilizce, overlok gibi birçok branşta eğitim verildi Şimdiye kadar Mudanya’da 5 bin kişi kurslardan yararlandı. Bilhassa kadınlara boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirmeleri ve ekonomiye katkı sağlamaları açısından bu kurslar önemli” dedi.
Kaymakam Adem Öztürk, kurslarda emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür etti. Toplumda ihtiyaç hissedilen alanlarda kursların bu boşlukları doldurduğunu dile getiren Bursa Milletvekili İsmet Su ise, belediyeciliğin sadece klasik hizmetler yapmak değil, hayatın bütün alanlarına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Konuşmalarının ardından Resim yarışması ödül töreni yapıldı. Merkezi İlköğretim okullarından seçilen 7. Sınıf öğrencilerinin katıldığı, “İçimizdeki Bahar” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ve mansiyon alanlara BUSMEK tarafından ödülleri verildi.

Mütareke ilköğretim Okulu öğrencilerinin seslendirdiği mini konser katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Halk oyunları ekibi gösteri sonrası Mudanya Kültür ve Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu da seslendirdiği parçalarla kulakların pasını sildi. Ayrıca BUSMEK İngilizce Eğitmeni ve kursiyerlerinin sunduğu koro da dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Program sonrası BUSMEK ürünlerinin bulunduğu sergi alanı açılışı yapıldı. Protokol heyeti tarafından kursiyerlerin çalışmaları, beğeni topladı.

Serginin 30 Mayıs Perşembe gününe kadar açık kalması bekleniyor.

Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2013 Saat: 3:08