ANASAYFA > Haberler > İNCİRLİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ


Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi halkımızın kaynaşması amacıyla başlattığı tarihi ve kültür gezileri hız kesmeden devam ediyor.  Sosyal Belediyecilik anlayışını kendine rehber edinen Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini her yaştan vatandaşlarımızın ayağına kadar götürüyor.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi “Şehrimizi Tanıyalım” gezi etkinlikleri kapsamında Yeşil Bursa’mızı hanımlarımıza tanıtmaya devam ediyor. Etkinliklere genç yaşlı demeden herkes katılırken, katılmak isteyip de yaşlılık sebebiyle evden çıkamayan annesine araç talebinde bulunan bir vatandaşımızın isteği gerçekleştirilerek örnek bir davranışa imza atıldı.

Geziye katılmak için annesinin evden alınma talebini İncirli Kültür Merkezi’ne ileten bir vatandaşımızın talebi geri çevrilmedi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne iletilen talep memnuniyetle karşılanarak Esma Budak hanımefendi evinden alınarak geziye katılması sağlandı.

İncirli Kültür Merkezi’nden hareket edilerek Yeşil’den Emirsultan’a, Hünkar Köşkü’nden Cumalıkız’a kadar şehrimizin en güzel yerlerinin ziyaret edildiği gezide Esma hanım uzun süredir rahatsızlık sebebiyle evden çıkamadığını, bu gezinin kendisi için ilaç gibi geldiğini şu sözlerle aktardı : “Uzun süredir evdeydim. Kendi imkanlarımla gidemeyeceğim yerleri gezdim, gördüm. İmkanlar olmadığı için kızım böyle bir şey talep etti belediyemizden. Allah herkesten razı olsun. Yapılan hizmetten dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve İncirli Kültür Merkezi’ne çok teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Yayın Tarihi: 30 Ocak 2014 Saat: 11:18