ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRMEYE DEVAM


Halk Üniversitesi olarak adlandırılan “BUSMEK”, özellikle kadınları nitelikli iş gücü haline getiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı Erikli Mesleki Eğtim Merkezi’nde istihdam garantili kurslarıyla nitelikli elemanlar yetiştirmeye devam ediyor. BUSMEK ile hayatlarına yeni bir pencere açan Erikli Mesleki Eğitim kursiyerleri BUSMEK Yönetim Merkezi’ne gelerek yöneticilerimize teşekkür ziyaretinde bulundular.

IMG_8566

BUSMEK Erikli Mesleki Eğitim Merkezi ve BEBE Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle hazırlanan kurslarda eğitim görerek başarılı olan kursiyerlerden Hülya Can ve Merih Çakıroğlu BEKSİAD’ın yönlendirmesiyle LAKES Tekstil’de istiham edildiler. Erikli Mesleki Eğitim Merkezi’nde Düz Dikiş ve Overlok Makinecilik branşlarında eğitim gören kursiyerler, aldıkları eğitimler sayesinde kendilerine gelir kapısı elde etmenin sevinciyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat’a çiçek takdim ederek minnetlerini dile getirdiler.

BUSMEK’i ziyaret etmeye gelen kursiyerlerden Hülya Can, hayatındaki ilk işine BUSMEK sayesinde sahip olduğunu söyleyerek mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi: “20 yıllık ev hanımıyım. Bugüne kadar çalışmak için fırsatım olmadı. Gittiğim işyerlerinde tecrübe aradıkları için işe alınmıyordum. BUSMEK sayesinde düz dikiş öğrenerek meslek edindim. Hocalarıma ve BUSMEK yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

BUSMEK kurslarına gelmesindeki tek amacın meslek edinerek iş bulabilmek olduğunu söyleyen Merih Çakıroğlu ise BUSMEK hocaları sayesinde işini çok severek yaptığını söyleyerek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye ve BUSMEK yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

IMG_8568

IMG_8571

IMG_8570

IMG_8575