ANASAYFA > Haberler > AİLE AKADEMİSİ “ER-RİAYE / NEFS PSİKOLOJİSİNİN TEMELLERİ”


Aile Akademisi Derneği’nin İncirli Kültür Merkezi’nde düzenlediği ve 8 hafta süren İslam Psikolojisi Dersleri Arif Özel’in konuşmacı olduğu “Kitap Tahlili: Er-Riaye / Nefs Psikolojisi’nin Temelleri” konulu seminer ile son buldu.

DSCF5684

Aile Akademisi tarafından, Bursa İncirli Kültür Merkezi’nde düzenlenen İslam Psikolojisi Dersleri, 16 Kasım 2013 tarihinde Öğrt. Gör. Akif Hayta’nın sunumuyla “İslam Psikolojisine Giriş” konulu seminer ile başlayıp sırasıyla; Doç. Dr. İbrahim Gürses-Kuran’da Psikolojik Kavramlar, Dr. Mücahit Gültekin-Modern Psikoloji ve Değerler Çatışması, Prof. Dr. Hayati Hökelekli-Değerler Eğitimi’nin Önemi, Uzm. Psk. Meryem Şahin ve Volkan Tekdemir-Örneklerle Değerler Eğitimi, Doğruluk ve Affedicilik, Fatma Gültekin-İslam Alimleri ve Batılı Bilim Adamlarına Göre Çocuk Eğitiminde Çocuk Ceza Dengesi, Yasin Kuruçay-İslama Göre Gençlik Psikolojisi konulu seminerler ile devam etti. Son olarak Arif Özel’in “Kitap Tahlili: Er-Riyaye / Nefs Psikolojisi’nin Temelleri” konulu seminer ile program sona erdi.

Arif Özel’in ders sunumunun akabinde 8 haftalık İslam Psikolojisi Derslerini tamamlayanlara Dernek Yöneticileri tarafından sertifikaları takdim edildi.

Yayın Tarihi: 21 Ocak 2014 Saat: 11:17