ANASAYFA > Haberler > AİLE İÇİ İLETİŞİM ÖNEMLİ


İncirli Kültür Merkezi, hanımlara yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Kültür merkezimiz bu hafta “Aile İçi İletişim” konulu semineriyle Hayat Hastanesi’nden gelen Uzman Psikolog Dilek Kaymak’ı ağırladı.

 

Hanımlara, aile içi iletişimin nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler veren KAYMAK, anne baba olarak yapılan bazı hatalı davranışların çocuklar üzerinde nasıl olumsuz etkiler bıraktığını anlattı.

Kişiliğin oluşumu için gerekli olan özdeşleştirmenin aile içindeki üyeler ile birliktegerçekleştiğine dikkat çeken ve çocuğun toplumda alacağı rollere bu dönemde hazırlandığını belirten Psikolog Dilek Kaymak, ailenin işleyişinde en önemli konulardan birinin bireyler arasındaki iletişim olduğunu ifade etti.

Etkili bir iletişimin aile üyelerinin karşılıklı olarak birbirlerinin düşüncelerini ve duygularını anlamalarını sağladığını; iş birliği,yardımlaşma ve paylaşma davranışlarına yol açtığını, çocukların gelişmesi için uygun bir ortam oluşmasına neden olduğunu belirten Uzm. Psk. Dilek KAYMAK, “iyi bir iletişimin gerçekleştiği aile ortamında çocuklar daha özerk ve bağımsız bir kişilik geliştirirler. Düşünme, düşünce ve duygularını açıklama özgürlüğü ve alışkanlığı kazanırlar” diye aktardı.

Programa katılan hanımlar, KAYMAK’a sorular sorarak kendi yaklaşımlarıyla ilgili bilgi aldılar. Program sonunda indirimli muayene hakkı kazanan hanımlar memnuniyetlerini dile getirerek seminerimizden ayrıldılar.

 

 

 

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2013 Saat: 12:00