ANASAYFA > Haberler > AMASYA KÜLTÜR EVLERİ BUSMEK’TE


BUSMEK giderek gelişen yapısıyla gün geçtikçe gözde bir kurum haline geliyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yakından takip edilen BUSMEK’e Amasya Belediyesi Kültür Evleri heyeti ziyarete gelerek yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

1

Çeşitli programlar ve festivaller kapsamında zaman zaman yurtdışına çıkan veya gelen konukları yerinde ağırlayan BUSMEK, bu ziyaretler vasıtasıyla sanat ve meslek eğitimi anlamında karşılıklı iş birliğini güçlendiriyor. Mesleki eğitim alanında örnek kurum kimliğiyle çalışmalarını yürüten BUSMEK, Amasya Kültür Evleri başkan ve üyelerini ağırladı.

Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire İşleri Müdürü Enes Tigen ve ekibinin yaptığı ziyarette BUSMEK’in faaliyetleri anlatılarak atölyeler ve satış ofisi ziyaret edildi. Özellikle BUSMEK’in ipekçilik faaliyetleriyle yakından ilgilendiklerini söyeleyen Tigen, Amasya’da halı dokuma atölyelerinin mevcut olduğunu fakat kendi ipliklerini üretmek istediklerini belirtti. Umurbey İpek Üretim Atölyesini ziyaret eden heyet, burada yapılan çalışmaları da yerinde inceledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat daha önce Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Antalya ve Ankara’dan ziyarete gelenleri hatırlatarak, “BUSMEK her geçen gün büyüyen bir kurum. Bizler de ekip olarak deneyim ve tecrübelerimizi paylaşmaktan her zaman onur duyuyoruz. Bu ziyaretler karşılıklı işbirliklerinin güçlendirilmesi açısından bizler için çok önemli” dedi.

$SC_0208 SC_0203 $SC_0212

1$SC_0219 

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2015 Saat: 11:10