Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önemli eğitim projelerinden birisi olan Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri, Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına uygun olarak eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Ana Kucağı merkezlerimizde sabah ve öğlen olmak üzere iki grupta eğitimler verilmektedir. Öğrencilerimizin ailelerinden herhangi bir ücret alınmadığı gibi eğitim dönemi başında ihtiyaçları olabilecek temel malzemeleri içeren kırtasiye setleri ve eğitim materyalleri de Büyükşehir Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca hijyen tedbirleri alınarak kişiye özel kapalı kutularda öğrencilerimize, her gün sabah kahvaltısı ve ikindi öğünü de yine ücretsiz olarak verilmektedir.

Pandemi nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına büyük özen gösterilirken, belli periyotlarla merkezler dezenfekte edilmekte ve sınıf mevcutları sosyal mesafeye göre düzenlenmektedir.

4-6 yaş grubu miniklere eğitim vermek için projelendirilen Ana Kucağı, Osmangazi İlçesi’nde Hamitler, Yıldırım İlçesi’nde Arabayatağı, Beyazıt, Yeşilyayla, Vakıf, Demetevler ve Gürsu  Ana Kucağı olarak 7 merkezde 571 öğrenciyle faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Osmangazi İlçesi’nde Alacahırka, Yıldırım İlçesi’nde Vatan, Orhangazi, Yenişehir, Büyükorhan ve Gemlik ilçelerinde de Ana Kucağı kayıtları alınmaya başlandı.

Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, gelen yoğun talep üzerine kısa sürede şehrin tamamına yayılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerimize kayıt yaptırmak için buraya tıklayınız.

Yayın Tarihi: 19 Kasım 2020 Saat: 2:48