BUSMEK bu yıl yürürlüğe koyduğu Ar-Ge Proje Ve Rehberlik Bölümü ile kurumsal yapısını genişletiyor. Bursa’lı hemşerilerimize meslek eğitimi ile birlikte ilgi duydukları sanatsal alanlarda kendilerini geliştirme imkânı sunan BUSMEK kursiyerlerine girişimcilik yolunu açıyor.

2011-2012 Döneminde sadece eğitim veren bir kurum olmaktan çıkıyor, verdiği eğitimin yanı sıra eğittiği öğrencisini “GİRİŞİMCİ BİREY” olması içinde eğitip kurs vermeyi planlıyor.

BUSMEK’de meslek eğitimi alan düzenli derslere katılan öğrenciler arasında iş kurmak isteyen girişimci bireyleri BUSMEK, KOSGEB, İŞKUR, BTSO Girişimcilik eğitimlerine göndererek iş planı yazmaları kendi işlerini kurmaları konusunda yol göstermeyi, aynı zamanda kendi bünyesinde açacağı GİRİŞİMCİLİK KURSLARI ile çok farklı bir uygulama yaparak yaygın öğretimde “ÖRNEK MODEL” olmayı hedeflemektedir. BUSMEK ayrıca BEBKA gibi kalkınma ajanslar ve benzeri kurumlara ulusal ve uluslararası projeler yazarak daha kaliteli hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Yeni eğitim döneminde açacağı branşlar daha çok iş gücünün ihtiyaçlarına yönelik ileri teknoloji ve istihdam odaklı olacaktır. Bu sayede BUSMEK öğrencilerine iş bulmalarında kendi işlerini kurmalarında büyük katkı sağlayan bir kurum olmayı hedeflemektedir.

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 17 Ekim 2011 Saat: 6:09