ANASAYFA > Haberler > OKULLU BAHÇIVANLARIN SERTİFİKA HEYECANI


OKULLU BAHÇIVANLARIN SERTİFİKA HEYECANI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları´nca (BUSMEK) açılan ´Bitki Zararlıları ile Mücadele´ ve ´Orman Emvali Üretim İşçiliği-Budamacılık´ kurslarını başarıyla tamamlayan 41 kursiyer, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

BUSMEK, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ve Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü´nün işbirliğiyle açılan kurslarda katılımcılara 80 saat eğitim verildi. Merinos kurs merkezinde açılan programlarda kursiyerler, Merinos Parkı´nda uygulama yapma fırsatını da buldu. ´Bitki Zararlıları ile Mücadele´ isimli programda, bitkilerin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması yönünde, bitki ve toprakta görülen zararlıların tanınması ve verdikleri zarar şekline göre bunlarla mücadele edilmesi öğretildi. ´Orman Emvali Üretim İşçiliği-Budama´ isimli programda ise ormanda kesim yapma, ağaçları dallarında kesme, motorlu testere ile çalışma, kazalardan korunma, ölçü ve kayıt gibi konular işlendi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, gün geçtikçe büyüyüp gelişen BUSMEK´te 2012-2013 döneminde 91 branşta eğitim verildiğini söyledi. Bu yıl yaklaşık 16 bin kişinin sertifika alarak düzenlenen kurslardan yararlandığını belirten Avşar, şimdiye kadar BUSMEK kurslarında eğitim alan kişi sayısının 100 bin civarında olduğunu ifade etti.

Kursiyerlere sertifikaları, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve Genel Sekreter Seyfettin Avşar tarafından takdim edildi. Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neşet Çakmak, günün anısına Başkanvekili Abdullah Karadağ´a ´üzerinde Bursa Büyükşehir Stadyumu´nun 3 boyutlu fotoğrafının bulunduğu´ bir tablo, Genel Sekreter Seyfettin Avşar´a da ´BUSMEK kursiyerleri tarafından isim ve soy isminin işlendiği´ bir çini masa takımı hediye etti. Kursiyerler, sertifika takdiminin ardından protokol üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayın Tarihi: 3 Mayıs 2013 Saat: 2:19