ANASAYFA > Haberler > BAŞKAN BUSMEK KURSİYERLERİYLE BULUŞTU


Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, kurs merkezlerimizi ziyaret ederek yerinde  incelemelerde bulundu.

Erikli Mesleki Eğitim Merkezi, Hanımlar Lokali ve Sosyal Yaşam Merkezi’ni  ziyaret eden Altepe , yapılan eğitim ve sosyal faaliyetleri yerinde inceledi.

Erikli Mesleki Eğitim Merkezi’de pastacı çırağı, aşçı çırağı, bilgisayarlı modelistlik ve giyim branşlarındaki sınıfları gezerek eğitmenlerle ve kursiyerlerle sohbet eden Başkan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bayanlara ve çocuklara yönelik faaliyetleriyle öne çıkan Hanımlar Lokali ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Altepe, yöneticilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu merkezlerde yapılan ücretsiz geziler, seminerlerin yanı sıra,  bayanların rahat ve konforlu bir şekilde spor yapabilmeleri, kütüphane olanaklarından faydalanmaları, yabancı dil öğrenmeleri sağlanıyor. Tüm bu olanaklardan dolayı kursiyerler, Recep ALTEPE’ye teşekkürlerini dile getirdiler.

Kurs merkezleri ziyaretlerinin ardından Altepe yaptığı konuşmada “ Bursamızın yaşanabilir kalite kenti olması yolundaki çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizi bir yandan fiziki olarak geliştirirken bir yandan da insan odaklı çalışmalarımız sürüyor. Başta kadınlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın özgüven kazanması, sosyalleşmesi ve meslek edinmeleri için BUSMEK ile başlattığımız bu çalışmalarla onbinlerce kişiye fayda sağlıyoruz. Görüyoruz ki kurslarımız oldukça faydalı ve kaliteli. Aşçılıktan giyime, kişisel gelişimden el sanatlarına, spordan yabancı dillere kadar birçok branşta eğitimlerimiz var.  Başta hanımlarımız olmak üzere tüm katılımcılar bu kurslarda hem meslek sahibi oluyorlar hem de kendi iş yerlerini kurabiliyorlar. Geleceğe dair adımlarını kendileri atabiliyorlar. Her şey daha kaliteli bir Bursa için.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları ( BUSMEK )toplumun farklı kesimlerine yönelik, geniş bir yelpazede eğitim hizmetlerini sürdürerek, açıldığı günden bu yana 170.000 kursiyere eğitim vererek , 220 branşta hizmetlerine devam ediyor.

Yayın Tarihi: 9 Mayıs 2017 Saat: 3:25