ANASAYFA > Haberler > BİLİNÇALTI TEKNİKLE İNGİLİZCE SEMİNERİ


BİLİNÇALTI-UYKU YÖNTEMİYLE İNGİLİZCE KELİMELERİ HIZLI ÖĞRENME SEMİNERLERİ

 

BUSMEK’te 1  Mart tarihinde  “Bilinçaltı Uyku Yöntemiyle İngilizce Kelimeleri Hızlı Öğrenme” semineri ücretsiz olarak verilecek.

Eğitimci-Yazar A. Nejat Alperen’in düzenlediği programda, bilinçaltı kelime öğrenme metodu ile 50 günde 4000 -5000 kelimeyi hafızada tutma teknikleri anlatılacak.

1 saat sürecek olan seminer, sabah 10.00 öğleden sonra 14.00 – 16.00 ve akşam 18.00 olmak üzere dört ayrı grupta verilecek. Seminere katılmak isteyenler,  Merinos Kurs merkezine şahsen veya telefonla : (224 254 30 30) ulaşarak istedikleri saati seçebilirler.

Seminerde özellikle sınava yönelik metotlar veren Alperen,  yaptığı çalışmaları şöyle anlatıyor: Sınavlarda başarının ilk şartı yeterli bir kelime bilgisine sahip olmaktır. Kelime sınavın yapı taşıdır. Ne kadar fazla kelime öğrenirseniz netleriniz o kadar artacaktır. Sadece birkaç kelime yüzünden kaçabilecek soruları bir düşünün! Bunlar kaçmazsa istediğiniz sonuca kesin ulaşırsınız. Soruların çözüm mantığına ulaşmak için o soruda geçen tüm kelimeleri bilmeniz yeterlidir. Verilen her soru, önce kelime bilginizi sınar, sonra sizden gramer bilgisi, cümle bilgisi ve paragraf bilgisi ister. Kelimeleri tek başlarına öğrenmeye çalışmak kumdan kuleler yapmak gibidir, yıkılır. Kelimelerin gerek okuyarak, gerek dinleyerek ve bağlamları ile birlikte öğrenilmesi yerinde olacaktır. Kelime öğrenmede tekrar çok önemlidir.

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat: 4:15