Halı ve zemin kaplama endüstrisinin dünyadaki en büyük buluşma noktası olan DOMOTEX Hannover, her sene olduğu gibi Almanya’nın Hannover kentinde 10 – 13 Ocak 2020 tarihleri arasında yine yoğun bir uluslararası ilgiyle karşılaştı. Fuarda BUSMEK atölyelerinde dokunan ipek halılar ve kumaşlar göz doldurdu.

En yeni trendlerin ve sürdürülebilirlik temalarının buluştuğu fuara, 60 farklı ülkeden katılan 1.400 firmanın sunduğu son trendleri, ürünleri ve çözümleri keşfetmek için, %70’i yurtdışından olmak üzere toplam 35.000 ziyaretçi katıldı.

Türkiye ise, toplam 26.991 metrekare alanda 190 firmayla şimdiye kadarki en büyük katılımını gerçekleştirdi ve yine Domotex fuarına en büyük katılımı sağlayan ülke oldu. Makina halısı, el halısı, duvardan duvara halı, esnek zemin, iplik, paspas, makina ve aksesuarları, parke ve laminant ürünleriyle fuara katılan Türk firmalarının birbirinden şık stantları ve ürünleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

BUSMEK standımızda tepme mancınık ile kozadan ipek çekimi canlı performans uygulamasına katılan ziyaretçiler, 14 asır önce bu işlemin nasıl yapıldığını hem görerek hem de uygulayarak başka bir yerde kazanamayacakları bir tecrübe elde ettiler. Bunun yanında ipek böceği, koza ve ipek iplerin özelliklerini, sağlık sektöründen, savunma sanayisine uzanan birçok sektörde kullanıldığını öğrendiler.

DOMOTEX Uluslararası Direktörü Sonia Wedell-Castellano’nun “DOMOTEX 2020’de karşılaştığımız olumlu tepkiler ve genel fuar atmosferinden dolayı çok mutluyuz. Ziyaretçi rakamları, artan pazar yoğunluğuna yönelik devam eden bir eğilimi yansıtıyor. Sektör profesyonellerinin yüzdesindeki artış, 2020 için ticari büyüme noktasında oldukça önemli bir faktörü oluşturuyor. Gelen ziyaretçilerin yaklaşık %90’ı, şirketlerinde karar verme yetkisine sahip ve bunların yarısı üst yönetim düzeyinde” ifadeleri dikkat çekti.

 

Yayın Tarihi: 31 Ocak 2020 Saat: 5:09