ANASAYFA > Duyuru > BURSA’DAN YARDIM SEFERBERLİĞİ


     Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği, Bursa Çimento ve Gökçen firması ve BUSMEK personel ve kursiyerleri tarafından derlenen 4 tır dolusu gıda ve giyim maddesi, Suriye’de zulüm altında hayat mücadelesi veren müslümanlara ulaştırılmak üzere Bursa’dan yola çıkarıldı.

Yardım tırlarının savaş bölgelerine gönderilmesi nedeniyle bir uğurlama töreni düzenlendi. Fomara’da  gerçekleşen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ilgili kurumların yetkilileri de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6 yıldır zulmün hüküm sürdüğü Suriye’de mazlum halka yardım etmeye devam ettiklerini söyledi. Sadece Bursa’dan savaş bölgelerine gönderilen Tır sayısının binlerle ifade edildiğini ve son 2 hafta içerisinde 200’ün üzerindeki Tırın Suriye’ye yola çıkarıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Bugün de Büyükşehir Belediyemiz, Bursa Çimento, Gökçen firması , Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği ve BUSMEK personel ve kursiyerleri tarafından  toplanan 4 Tır dolusu yardım, kardeş Suriye halkına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı” dedi.

Yardımların gelen talepler doğrultusunda hazırlandığını ve vakit kaybedilmeden savaş bölgelerine gönderildiğini belirten Başkan Altepe, dünya ekonomisinde 17. sırada yer alan Türkiye’nin mazlumlara yardım konusunda 1 numara olduğunu ifade etti. Türkiye’de de Bursa’nın yardım konusunda öne çıktığını, bölgeden sadece Suriye’ye binlerce tır ihtiyaç maddesi gönderildiğini kaydeden Başkan Altepe, “Günlük ne ihtiyaç maddesi varsa, gelen talepler doğrultusunda burada hazırlanıyor. Devamlı lojistik destek sağlanıyor. Hedefimiz zulmün durması ve Suriyelilerin kendi evlerinde huzur içerisinde yaşamasıdır. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 30 Aralık 2016 Saat: 3:15