Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) ailesi Merinos AKKM Yıldırım Salonu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle organize edilen programda bir araya geldi.

BUSMEK’te geleneksel hale gelen “Öğretmenler Günü  Kutlama Programı” bu yıl da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Yıldırım Salonu’nda gerçekleşti. Programa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mihrimah Kocabıyık, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker, Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman, BUSMEK yöneticileri, öğretmenleri ve personeli katıldı.

Öğretmenler günü kutlama programında açılış konuşmasını BUSMEK öğretmenleri adına yapan Burcu Yalman “Ulu şehir Bursa’mızda sanat ve meslek eğitimleriyle bir marka haline gelen ve her geçen gün büyüyen BUSMEK ailesinde öğretmen olmak;  yüreğini ve mesleğini, emeğini büyük bir özveriyle ortaya koyarak, kursiyerlerimizle büyük bir ailenin parçası olmak demektir.  Bunun yanı sıra alın terinin, sanata, ürüne ve aynı zamanda üretime dönüştürmenin mutluluğunu yaşamak demektir. Usta öğreticiler olarak bizim amacımız, kursiyerlerimizle hoşgörü ve sabır çerçevesinde onlara ilmimizi öğretmek ve sanatlarımızı gelecek nesillere emanet etmektir.  Yürüdüğümüz bu yolda bizleri yalnız bırakmayan Bursa Büyükşehir Başkanımıza ve değerli yöneticilerimize çok teşekkür ederiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi minnetle anıyor, öğretmenler gününüzü kutluyorum. “ dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker,  öğretmenlerimizin sadece bugünlerde değil hayat boyu hatırlanması gerektiğine dikkat çekerek BUSMEK’in sadece Bursa’da değil Türkiye’de bir marka durumunda olduğunu söyledi.  “Bugün ahirete uğurlayacağımız Üsteğmen Aykut Yurtsever’i ve bu zamanda kadar bu vatan toprakları için mukaddes canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar canlarını feda etmeselerdi biz burada konuşamayacaktık. En bariz örneği 15 Temmuz … Geleceğimizi şekillendiren, maddi ve manevi yönden çocuklarımıza ufuk açan, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mihrimah Kocabıyık da konuşmasında “Hayat boyu öğrenme ilkeleriyle nitelikli eğitimlerine hız kesmeden devam eden BUSMEK, yılda ortalama 30 bin kursiyere eğitim vermektedir. Açıldığı günden bu yana 210.000 kursiyere eğitim veren BUSMEK, 256 farklı branşta hizmet vermeye devam ediyor.  Ortaya koyduğu sanat ve meslek eğitimleri, sosyal ve kültürel hayatı kuvvetlendirici faaliyetleri ve yurtiçi ve yurtdışındaki sergi, festival ve fuarlardaki etkinlikleri ile BUSMEK, Bursa halkının ilgisi ve teveccühleriyle kaliteli eğitim çıtasını gittikçe yükselten bir “halk üniversitesi” konumundadır. Işıldayan demir pas tutmaz anlayışındaki gibi çalışmalarını sürdürmeye ve Bursa halkına hizmet vermeye devam edecektir.” diyerek teşekkür etti ve BUSMEK öğretmenlerinden Nebiye Tütüneker’e tüm öğretmenlerimiz adına çiçek takdim etti. Kendisine de filografi öğretmeni Kübra Kaya tarafından filografi tablo hediye edildi.

Yayın Tarihi: 28 Kasım 2018 Saat: 4:50