ANASAYFA > Haberler > BUSMEK EĞİTİMLERİNİ ALMANYA’DA TANITTI


Dünya’nın en büyük fuarlarından biri kabul edilen Enternasyonal Esnaf ve Zanaatkarlar fuarı 2015’e BUSMEK ekibi katıldı.

DSC_0161

Almanya Münih’e 10-13 Mart 2015’de düzenlenen teknik gezide çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapıldı. BUSMEK’de verilen eğitimlerin içeriği, kalitesinin konuşulduğu programda ayrıca dünya çapında geleneksel el sanatlarımızı ön plana çıkarılması amacıyla çeşitli toplantılar düzenlenerek sunumlar gerçekleştirildi.

IMG_2309

Münih Halk Okulu – Toplantı

3 güren süren teknik geziye BUSMEK Proje Yöneticisi Eyüp Arda, Proje Koordinatörü Cahit Al, Eğitim Hizmetleri Sorumlusu Semih Kum, B.B.B. Sosyal İşler Şube Müdürlüğü Personeli Yusuf Açık, B.B.B. Meclis Üyesi Kadir Kahraman ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bekir Aydın katıldı.

1 (1)

Münih Belediyesi – Dış

Münih Belediyesi – İç

Teknik gezi kapsamında Münih Halk Okulu’na gidilerek Okul Yetkilisi Dr. Robert Mucha’yla görüşüldü. Toplantıya Münih Eğitim Kurumları’ndan Münih Belediyesi İş ve Ekonomi Dairesi Yöneticisi Cengiz Onur, Eğitim Dairesi Pedagojik Enstitü Yöneticisi Mathias Marschall, Eğitim ve Entegrasyon Akademisi (ABI) Sahibi Ersan Özmen katıldı.

Avrupa Birliği ülkelerinde yetişkin eğitimi konusunda uygulanan teknikleri yerinde inceleyerek ülkemizde uygulamak amacıyla yetişkin eğitimi veren kamu kurumları ve yerel yönetimlerle ortak olma konusunda önemli adımlar atıldı. Toplantı sürecinde yetişkinlerin eğitimi konusunda Almanya’da yerel yönetime bağlı olan en büyük merkezlerden biri olan ABI Eğitim ve Entegrasyon Akademisi BUSMEK’te verilen yetişkin eğitimi sistemini inceleyerek ortak çalışmalar yapılması planlandı.

MUCHA

Münih Halk Okulu – Dr. Robert Mucha

Toplantı sonrasında Münih Belediyesi Usta El Sanatları Okulu’na ziyarette bulunan BUSMEK ekibi okulu gezerek Modern Sanat’ın ustalarından tahta odun yontma gösterisini ve ardından Sanat Akademi ve Okullarının sunumlarını izlediler.

IMG_2339

Münih Belediyesi – Usta El Sanatları Okulu

IMG_2338

Usta El Sanatları Okulu – Tahta Odun Yontma Gösterisi

AMD Moda ve Dizayn Oldenburg’da düzenlenen “Sonbahar Modası” etkinliğinde yer alan BUSMEK’in sunduğu kreasyonu inceleyerek beğenilerini sundu. AMD Moda ve Dizayn Akademisi ve GHM Esnaf ve El İşleri Fuarı Koordinasyon yetkilileri bu bağlamda BUSMEK’le ortaklaşa bir çalışma yapmak istediklerini bildirdi.

IMG_2410

AMD Moda Dizayn Akademisi

şapka

AMD Moda ve Dizayn Akademisi

Enternasyonal Esnaf ve Zanaatkarlar Fuarı’na yapılan ziyarette Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Barbara Peinel, Yiyecek– İçecek, El Sanatları ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleriyle ilgili alanlarda çalışmalarla yakından ilgilenerek, BUSMEK’in çok geniş ve kaliteli bir eğitim yelpazesine sahip olduğunu söyledi. Gelecek dönemde ERASMUS’la ilgili bir projede ortak çalışmalar yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Peinel, başarılarından dolayı tüm BUSMEK ekibini tebrik etti.

BARBARA

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı – Barbara Peinel

IMG_2475

Enternasyonel Esnaf ve Zanaatkarlar Fuarı – Defile

 GHM Esnaf ve El İşleri Fuarları Koordinasyon Yönetmeni Frank Neidlen, önümüzdeki yıl yapılacak olan Enternasyonal fuarda BUSMEK ekibinin yaptığı çalışmaların yer almasını istediklerini bildirdi.

IMG_2530

GHM Esnaf ve El İşleri Fuarları Koordinasyon Yönetmeni – Frank Neidlen

Görüşmeler sonrası yetkililere Bursa simgesi olan Yeşil Türbe Çinisi takdim edilerek Mayıs ayında gerçekleşecek olan BUSMEK Genel Sergisi’nin açılışına Münih Eğitim Kurumları davet edildi.

CENGİZ ONUR

Münih Belediyesi İş ve Ekonomi Dairesi – Cengiz Onur

MARSHALL

Münih Belediyesi Eğitim Dairesi – Mathiass Marschall

ÖZMEN

ABI: Eğitim ve Entegrasyon Akademisi – Ersan Özmen

hediye 2

Münih Halk Okulu – Dr. Robert Mucha

 

IMG_2478 IMG_2486 IMG_2492 IMG_2515 IMG_2544

 

 

Yayın Tarihi: 18 Mart 2015 Saat: 4:52