ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > BUSMEK HEM MESLEK HEM İŞ SAHİBİ YAPIYOR


Şehrin dört bir yanını eğitimle donatarak adından söz ettiren BUSMEK;  kursiyerlerini meslek sahibi yapmanın yanı sıra, iş sahibi de yapıyor. BUSMEK’e gelen herkes kendi ilgisine göre bir kurs buluyor. Seçilen branşlar kaliteli eğitimler sayesinde zamanla meslek haline dönüşüyor.

 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) tarafından ücretsiz olarak verilen Bilgisayar Destekli Muhasebe kursuna katılan Duygu Tayfur BUSMEK sayesinde meslek edinen kursiyerlerimizden…

2011 yılında BUSMEK’te Bilgisayar Destekli Muhasebe katılan Tayfur, 4 aylık eğitimin ardından bir süre Muhasebecilik yaptı. Alanını o kadar sevdi ki Üniversite tercihini de işletmeden yana yaptı. Şu an 4. Sınıfta olan Tayfur, “Üniversite hayatım boyunca, BUSMEK’te gördüğüm bilgiler gerçekten çok işime yaradı.” diyor.

Bursa’da et lokantası, kasap ve hayvan çiftliğinden oluşan 3 departmanlı bir şirkette çalıştığını ifade eden Tayfur, yaptığı işi şöyle anlattı: “Restoranımız, kasap dükkânımız ve çiftliğimiz var. Aynı zamanda da canlı hayvan ticareti yapıyoruz. Restoran’ın alım satımı ile ilgileniyorum. Müşterilerle de ilgileniyorum bire bir olarak. Kasap dükkânında da yine aynı şekilde girişler çıkışlar, cari hesaplar, çek dökümleri ve banka hesaplarıyla ilgileniyorum. Bütün bölümlerin cari işlemleriyle ilgileniyorum. BUSMEK’te güzel bir eğitim almışız. Bunu da iş hayatımızda yaşayarak görüyoruz.”

İşini çok sevdiğini ve uzun yıllar yapmak istediğini vurgulayan Duygu Tayfur, BUSMEK’te aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Keşke vaktim olsa, başka kurslara da gitsem. Özellikle İngilizce ve Fransızca kurslarına gitmek istiyorum ama şu an için bir vaktim yok” dedi.

DSC_0194

 

DSC_0163

 

DSC_0190

DSC_0188

DSC_0180

DSC_0169