Hüdavendigar Kent Parkı’nda bulunan BUSMEK Sanat ve El Becerileri Uygulama Evi , Unçukuru Köyü (Mahallesi) ve Özel Huzur Bakım Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde, mahalle sakini kadınlarla ve engelli bireylerle ahşap boyama çalışmaları gerçekleştirdi.

BUSMEK Her Yerde projesiyle yola çıkılan etkinliklerde şartları kısıtlı olan kadınların ve hastaların bulundukları yerlere bizzat gidilip sosyalleşmeleri ve el sanatları ile tanışmaları hedefleniyor. Unçukuru Köyü için özel bir öneme sahip olan düğünlerde misafir salonu olarak kullanılan yerde yapılan etkinlikte kadınlar ahşap objeleri farklı tekniklerle ve desenlerle boyamayı öğrendiler.  Ortaya çıkan ürünlerin kendilerine hediye edilmesinden çok mutlu olan köy kadınları, bu projeyle farklı bir deneyim yaşadıklarını ifade ederek, tekrarlanmasını istediler.

Özel Huzur Bakım Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik sonrasında, bakım merkezi yetkilileri,  engellilerin bakımları sürecinde uygulanan psiko-sosyal destek, sosyal sportif kültürel etkinlikler, sağlıklı beslenme ,ilaç tedavisini destekleyici nitelikte olup , engellilerin rahatsızlıklarının negatif belirtilerinin azaldığını ifade ederek bu projenin çok değerli olduğunu vurguladılar.

Kendileri için hazırlanan bu özel ve farklı etkinlik için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve BUSMEK’e teşekkür ettiler.

 

Yayın Tarihi: 2 Ağustos 2019 Saat: 5:38