ANASAYFA > Haberler > BUSMEK İŞKUR İŞBİRLİĞİ


 Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) mesleki eğitimde kalite çıtasını arttırmak ve istihdama yönelik çalışmalara hız kazandırabilmek adına Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR) ile el sıkıştı.

BUSMEK yönetim merkezi öncülüğünde AR-GE Proje rehberlik yetkililerininde katılımı ile İŞKUR ziyareti gerçekleştirildi.

İŞKUR Bursa şubesi yetkilileri ile gerçekleştirilen kısa söyleşide Bursa’da mesleki eğitim, istihdama yönelik ihtiyaçlar ve istihdama yönelik yapılabilecek tüm çalışmalar masaya yatırıldı.

BUSMEK, Halk Eğitim ve İŞKUR ortaklığı ile her meslekte kurs düzenlenebileceğinin altının çizildiği toplantıda Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) in hobi kurslarının yanı sıra Bursa sanayisinin ihtiyaç duyduğu meslek grupları tespit edilerek bu alanlara hitap eden meslek kursları verilebileceği görüşüldü.

AB uyum süreci kapsamında informal iş grupları dediğimiz usta çırak ilişkileri ile aktarılan mesleklerin sertifikasyona tabi tutulması ile paralel yapılacak her türlü projede ortak olabileceklerini ifade eden İŞKUR yetkilileri proje sonrası istihdam desteği verebileceklerini de vurguladı.

Eğitim dönemi sonunda mezun olacak kursiyerlerimiz sertifikaları ile İŞKUR a başvuru yapabilecekleri gibi, İŞKUR İnternet sitesi üzerinden online olarak üye olabilir binlerce iş gücü arzını değerlendirebilirler.

İŞKUR internet sitesinde açık iş ilanlarından mesleki eğitim kategorilerine kadar İŞKUR ile alakalı tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.

Ziyaretçiler aşağıdaki linkten İŞKUR internet sitesine ulaşabilir bilgisayarları başından tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

http://www.iskur.gov.tr/

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 2 Ocak 2012 Saat: 4:26