ANASAYFA > Haberler > BUSMEK KAYITLARI REKORA KOŞUYOR…


BUSMEK KAYITLARI REKORA KOŞUYOR…

Bursa Büyükşehir  Belediyesi, Yazı ve Kararlar Dairesi Başkanlığı, Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) 2013-2014 Eğitim Dönemine başlamak için son hazırlıklarını yapıyor.

Hizmete başladığı 2005-2006 döneminden bu yana sunduğu eğitim olanaklarıyla halkımızın sosyal ve kişisel gelişimine katkı sağlayan BUSMEK’e yeni kayıt döneminde de, talep  geçmiş dönemlere göre katlanarak devam etmektedir. 15 Ağustos’tan  bu yana online sistem üzerinden alınan ön kayıtlar 34 bin’i geçti.

 

 

 KAÇ BRANŞA BAŞVURU YAPABİLİRİZ?

1 Ekim de yeni eğitim hayatına başlayacak olan BUSMEK kurslarına online kayıtlar devam ediyor.  Geçen yıllardan farklı olarak bu yıl kursiyer adayları online sistem üzerinden sadece bir branşı tercih edebiliyor, tercih ettiği branştan sertifikasını aldıktan sonra aynı dönem içerisinde diğer branşlara da kayıt yapabilecek.  Kaydı dolan branşlar ise online sistem üzerinde görülemez.

Geçmiş dönemlerde sertifika alınmış kurslar adayın sisteminde görülemez. Bir branştan yalnızca bir kez sertifika verilir.

Yayın Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat: 9:20