ANASAYFA > Duyuru > BUSMEK KAYITLARINA YOĞUN İLGİ


 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) 2011-2012 Eğitim Dönemine hızlı girdi.

 

BUSMEK 12 kurs merkezinde 75 branş arasından talebe göre şekillenecek olan branşlar da Sanat ve Meslek Eğitimi vermeye devam ediyor. Bursa’lıların yoğun ilgisi ile karşılaşan kayıtlar da son 3 günde oluşturulan yaklaşık 4.000 kişilik kayıt, son yılların en yoğun döneminin geçeceğini işaret ediyor.

Kayıtlar alınmaya başlandığı günden bu güne yaklaşık 23.000 başvuruya ulaştı. En yoğun ilgi yaklaşık 12.000 başvuru ile Merinos Kurs Merkezine yapılırken, en fazla başvuru 2000 kişi ile BUSMEK SPOR MERKEZİ spor eğitimlerine yapıldı.

Başvurular da en yoğun ilgiyi spor eğitimleri alırken, ikinci sırada bileşim teknolojileri üçüncü sırada ise yabancı diller yer alıyor. Yabancı dillerde ise İngilizce ilk sırada bulunuyor.

17 Ekim 2011 tarihinde eğitim startını verecek olan BUSMEK kurulduğu 2005 yılından bu güne dek çeşitli branşlarda toplam 75.635 kişiye ücretsiz sanat ve meslek eğitimi vererek meslek edinmesine olanak sağlamıştır.

2011-2012 Eğitim döneminde,  Ahşap Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Giyim-Tekstil Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Kişisel Gelişim, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, Spor, Yabancı Diller ve Yiyecek İçecek Hizmetleri branşlarında eğitim vermeye devam eden BUSMEK te herkes kişisel gelişimine uygun bir branş bulabilecektir.

BUSMEK’te eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 3 grupta gerçekleştirilecektir.

BUSMEK geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl kayıtlarını internet üzerinden alıyor ve yoğun ilgi ile karşılanıyor. Bursa’lı katılımcılar  https://e-belediye.bursa.bel.tr/busmek/  adresinden online kayıt yaptırabiliyorlar. BUSMEK ten eğitim almak isteyen Bursa’lılar acele etmeli.

BUSMEK eğitim ve faaliyetlerinin tümünü sitemizden takip edebilirsiniz. Gözünüz bizde olsun.

Kurslarımızın tamamı ÜCRETSİZDİR.

Yayın Tarihi: 21 Eylül 2011 Saat: 10:50