ANASAYFA > Haberler > BUSMEK KURSİYERLERİ ARTIK GİRİŞİMCİ


BUSMEK KURSİYERLERİ ARTIK GİRİŞİMCİ

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi (BUSMEK) Kursları’ndan “ Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”   alan 120 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Hizmet Merkezi Başkanı Ahmet Akdağ’ın imzaladıkları protokolle 2011 yılının kasım ayından bu güne kadar 120 kursiyer uygulamalı girişimcilik eğitimi alıp çeşitli alanlarda işyerlerini açtılar.

Kendi işini kurmak isteyen ve belli bir beceri ve deneyime sahip olan, fakat yeterli sermayesi olmadığı için işyerini kuramayan girişimci kişiler için, gereksinim duyulan iş kollarında, özellikle üretime dönük küçük işyeri/işletmelerin oluşturulması amaçlanan eğitimler meyvelerini vermeye başladı.

Kursiyerler BUSMEK bünyesinde alınan 60 saatlik eğitim sonucu Türk İslam sanatları atölyesi, takı tasarım atölyesi, otomotiv san sanayi gibi alanlarda işyerleri açtılar.

Kursiyerlerimizden Ebru Özkan takı tasarım üzerine açtığı mağazasında,  bilezikten küpeye, broştan yüzüğe kadar binlerce takı tasarım ürününü müşterilerinin tercihine sunanlardan birisi.

Derin Çanta adıyla kurduğu mağazasında, müşterilerine sundukları ürünlerde öncelikle özgün çalışmalara yer veren Ebru Özkan kişiye özel çalışmaları ile müşterilerinin tercih sebebi oluyor.

Zengin bir takı tasarım çeşidine sahip olan Derin Çanta Mağazası özgün tasarımlarını şık çantalarla tamamlayarak geniş bir kombinasyon imkanı sunuyor.

Derin çanta takı tasarım mağazası sahibi Ebru Özkan BUSMEK’te almış olduğu eğitimden son derece memnun olduğunu belirterek, işletmecilik adına büyük yol kat ettiklerini dile getirdi. Uygulamalı girişimcilik eğitiminden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Ebru Özkan emeği geçen herkesi kutladı.

Bir diğer girişimci kursiyerimiz Münevver Yüce ise otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren “ Yüce Kaplama” firmasını kurarak iş hayatına merhaba dedi. BUSMEK & KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında KOSGEB açılış desteği ve makine teçhizat desteğini alarak kurduğu işletmesinde metal kaplama yapıyor.

Metal veya alaşımların yüzeyini korozyona karşı dayanıklı hale getirmenin en sık başvurulan yöntemlerden biri olan ikinci bir metalle kaplama sistemini kuran Münevver Hanım ISO 9001-2008 kalite belgesini de alarak İşletmesini uluslar arası standartlara taşımaktadır. ISO 9001-2008 kalite standartları çerçevesinde insan sağlığına uygun, insan sağlığını tehdit etmeyen bir üretim yapmaktadır.

KOSGEB üretim desteği başvurusunun da olumlu sonuçlandığını da belirten Münevver Hanım alacak olduğu 2 yıl geri ödemesiz sıfır faizli 70.000  tutarındaki kredi sayesinde yapacağı makine takviyesi ile işini büyüterek daha profesyonel noktaya getirmeyi planlıyor.

BUSMEK te aldığı eğitimden memnuniyetini dile getiren Münevver Hanım, girişimciye ve üreticiye verilen bu güzel eğitim ve desteklerden dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Özellikle BUSMEK kanalı ile binlerce kursiyere sanat meslek eğitimleri veren ve sonrasında kursiyerlerine girişimci olma yolunu açan Bursa Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini sundu.

 

 

Yayın Tarihi: 6 Haziran 2012 Saat: 3:12