ANASAYFA > Haberler > BURSA’DA BAYANLAR ÖREREK KAZANACAK


Bursa Büyükşehir Belediye Baskani Recep ALTEPE ve NAKO  iplik adına Özlem Karakaş ile imzalanan protokol kapsamında Erikli kurs Merkezi, Hanımlar Lokali, Başaran Kurs Merkezi, Beşevler Kurs Merkezlerinde açılacak olan “Şiş Örücülüğü ve Oyuncak Bebek Yapımı”(Amigurumi) branşı ile kursiyerlere eğitim verilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi (BUSKİ) Genel Müdürlüğü Belediye Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Bursa Büyükşehir Belediyesi ile NAKO arasında imzalanan protokolle Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Şiş Örücülüğü Oyuncak Bebek Yapımı branşında kursiyerlere eğitim verecek, ORMO firması ise kursiyerlere iplik konusunda destek olacaktır. Aynı zamanda yapılan ürünler e-burfas sitesinden satışa sunularak kursiyerler  de  aile bütçelerine katkı sağlamış olacaktır.

Proje kapsamında NAKO İplik Pazarlamacılık tarafından kursiyerlerin yapacağı dolgu oyuncak ve bebekler komisyon tarafından uygun görülecek bedeller ile satın alınacak ayrıca usta öğreticilerimize de Nako iplik tarafından üretim tesislerinde projeye yönelik eğitim verilecek. Proje ile örnek bir çalışmanın gerçekleşeceğini söyleyen Sayın Recep ALTEPE: “ İnsan odaklı çalışmalarımızı da her alanda geliştirerek arttırıyoruz. Katma değer üretim ve pazarda yer bulma, aile bütçesine katkıda bulunma alanında bu konuda örnek çalışmalara da imza atıyoruz” dedi.

“Karınca Kararınca Hanelere Katkı Sağlanacak”

“Amaç burada kursiyerlerimizin üretebildiklerini görerek mutlu olmalarını ve aynı zamanda üretirken de karınca kararınca aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamak.” diyen Sayın Altepe,  Çiçero’nun “oyun oynamayan insan eksik bir varlıktır” sözünü hatırlattı. Oyun ve oyuncağın insanın yaşamındaki önemine de vurgu yaparak, bu protokolle de bu ihtiyacı karşılamaya yönelik önemli bir adımın atılmış olduğunu belirtti.

Başkan Altepe, NAKO işbirliği ile açılacak kurslarla hem üretime katkı sağlanacağı hem de istihdam sağlanacağını belirterek ORMO fabrikasını desteklerinden dolayı tebrik etti: “tabi bu çalışmalar ORMO fabrikamızın desteğiyle Büyükşehir Belediyemizin ortak çalışmaları olarak gerçekleşiyor. Ben burada tüm ORMO çalışanlarına ve Sayın Özlem Karakaş’a teşekkür ediyorum. Bursamız için, insanımız için tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“ORMO’dan Altepe’ye Destek Teşekkürü”

Konuyla ilgili konuşan Nako İplik Yönetim Kurulu Üyesi Özlem KARAKAŞ desteklerinden dolayı Sayın Recep Altepe’ye teşekkür etti. Bu protokolün yeni nesile üretkenlik kazandırmak adına çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi;  “Bugün bizim buradaki temel hedefimiz üretkenliği arttırmak. Günümüzde bilgisayarın karşısında vaktini harcayan genç bir jenerasyon var. Tüketerek yol alınmayacağını, üreterek var olunabileceğini kavramında birleşmek istiyoruz. 120 branş var BUSMEK’te, bunun anlamı 120 ayrı el emeği demek oluyor.  Bu çok muazzam bir üretkenlik anlamına geliyor. Öncelikle başkanımız sayın Recep ALTEPE’ye bu olağanüstü yaklaşımı için çok teşekkür ediyorum. İnsana yapılan katma değer her şeyin üzerinde. Bu anlamda bize gösterilen ilgi alaka ve destek için çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Konuşmalar sonrasında protokol imzalanarak Sayın Recep Altepe’ye Nako İplik tarafından el emeği örgü kazak ve Bursamızın renklerini taşıyan yeşil beyaz atkı bere hediye edildi.

 

 

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2013 Saat: 12:06