ANASAYFA > Haberler > BUSMEK ÖĞETMENLERİ ÇİÇEK KOKTU


BUSMEK ÖĞETMENLERİ ÇİÇEK KOKTU

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) öğretmenleri, Merinos Gölpark’ta bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle BUSMEK yönetimi tarafından organize edilen programda; öğretmenlere bilgiyi temsilen kalem, sevgiyi temsilen de çiçek hediye edildi.

Programa; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Enver Karakoç, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, BUSMEK idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

Öğretmenler Günü kutlama programında konuşan Necmettin Şenocak öğretmenliği şu sözlerle anlattı: “Öğretmenlik bir yapı itibariyle bir meslek değildir. Her anne bir öğretmendir çünkü çocuğuna hayatı öğretir. Her öğretmen de bir annedir çünkü öğrencisine merhameti öğretir. Diğer tüm mesleklerde maddi kaygılar bulunabilir ancak bu kaygının olmayacağı tek meslek öğretmenliktir. Çünkü öğretmenlikte sabır,  fedakârlık, özveri, merhamet vardır. Öğretmenlik insan yetiştirmektir. Bu yeryüzünün en ulvi anlayışıdır.”

24 yıl öğretmenlik yaptığını belirten Şenocak, hiçbir idareciliği öğretmenliğe değişmeyeceğini vurguladı. “Herkesin kalıcı iz bırakan bir öğretmeni vardır” diyen Necmettin Şenocak, BUSMEK’e gelen birçok öğrencinin de buradaki öğretmenlere minnettar olduğunu ve hafızalarda sevgiyle iz bıraktıklarını söyledi.

ÖĞRETTİĞİMİZ KADAR ÖĞRENİYORUZ

BUSMEK öğretmenleri adına konuşan Nurdan Aksu ise her öğrenciyle geliştiklerini belirterek “Eğitimler gelenler için faydalı olduğu kadar biz eğitmenlere de birçok özellik katıyor. Her yeni grupla çevremiz genişliyor, bakış açımız değişiyor. Bazen öğrencilerimizin hatalarına sabrediyoruz, bazen kişiliği farklı olanlara tahammül ediyoruz, bazen kendi hatalarımızı görüp düzeltmeye çalışıyoruz. İşin özü her yıl öğrettiğimizden çok daha fazla şey öğreniyoruz.  Ünlü bir düşünür; “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.” demiş, biz de öğretmen arkadaşlarımla birlikte yenildikçe, yenilenmeye ve yenilemeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol konukları ve BUSMEK öğretmenleri birlikte pasta kestiler. Çalgıcı mektebinin birbirinden güzel eserleri eşliğinde yemek yiyen öğretmenler, programın ardından doyasıya eğlendi.

Yayın Tarihi: 26 Kasım 2012 Saat: 11:00