Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlenen “Öğrenme Şenliği”nde yerini aldı.

Bursa Kent Meydanı’nda iki gün süreyle devam eden  öğrenme şenliğinin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez ve Bursa protokolünün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2012-2013 yılında ilimizin içinde olduğu 4 ilde başlatılan bu proje ile amacımız Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın artırılmadır. Bu süreç içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerin meyvelerini Bursa olarak aldık ve almaya devam ediyoruz.” dedi.

Sadece 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bursa’da toplam 10 bin 425 kurs açıldığını belirten Dülger, “Açılan bu kurslardan 225 bin 792 vatandaşımız faydalandı. Önümüzdeki süreçte de yetişkin bireylerimizin sosyal, kültürel ve sanatsal her türlü öğrenme ortamına katılımının artırılması için çalışmalarımız hız kesmeden sürecek. Bu sürece katkı koyan tüm idareci, öğretmen ve kurs yöneticisi arkadaşlarıma sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bizleri bu süreç içerisinde yalnız bırakmayan yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına, medya kuruluşlarımıza ve eğitim adına desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Protokol üyeleri açılışın ardından stantları dolaştı. BUSMEK bu yıl dikişsiz kırkyama,  koza ve ipek stantlarıyla göz doldurdu. Dülger, Bursa İpeği Yeniden Hayat Bulacak projesi kapsamında BUSMEK’in yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi aldı. İpek kültürünün gençlere de hatırlatılması gerektiğini söyleyen Dülger, bu uygulamanın okullarda daha sık tanıtılması için gerekenleri müdürlük olarak yapabileceklerini ifade etti.  Standımızın gezilmesinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’e kentimizin önemli sembollerinden Yeşil Türbe’nin BUSMEK çini atölyesinde yapılmış maketini hediye etti.

Yayın Tarihi: 10 Ekim 2018 Saat: 9:31