ANASAYFA > Duyuru > BUSMEK “ONLİNE BAŞVURU”


BURSA-22.08.2011

BUSMEK ONLİNE BAŞVURU

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) 2011-2012 Eğitim Dönemi başlıyor. 12 kurs merkezinde 68 branşta Bursalılara ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veren BUSMEK’te yeni dönem heyecanı başlıyor. BUSMEK geçen yıllara göre bu yıl yeni bir kayıt dönemi hizmeti sunuyor. İnternet üzerinden kayıtlarını olacak olan BUSMEK, kaliteli hizmet anlayışına bir yenilik daha ekliyor.

132.432 KİŞİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM 

BUSMEK, kurulduğu 2005 yılından bugüne kadar toplam 132.432 kişiye ücretsiz sanat ve meslek eğitimi vermiştir. Eğitim verdiği branşlar; Ahşap Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Giyim-Tekstil Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Kişisel Gelişim, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, Spor, Yabancı Diller ve Yiyecek İçecek Hizmetleri.  Herkesin kişisel gelişimine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 3 grupta eğitimler gerçekleştirilecektir.  Branşlar için tercihe sunduğumuz gruplar ve saatleri;

 

Grup Saatleri
Hafta içi Sabah 09:00 –  12:00
Hafta içi Öğlen 13:00 –  16:00
Hafta içi Akşam 18:00 –  21:00
Hafta sonu Sabah 09:00 –  12:00
Hafta sonu Öğlen 13:00 –  16:00

 

Yeni Dönem Başlangıcı Eylül’de

BUSMEK 2011-2012 Eğitim Öğretim Dönemi Eylül’de başlayacaktır. Geçen yıllara göre bu yıl kursiyer kayıtlarını İnternet üzerinden gerçekleştirecek olan BUSMEK, online kayıt sistemini web sayfası üzerinden Bursalılara sunmaktadır.  Kursiyer kayıtları artık kağıt üzerinden alınmayacak, İnternet üzerinden başvurular kabul edilecektir.  Kayıt olmak isteyen kursiyer TC KİMLİK NUMARASINI girerek , ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır.

Eğitimler Ekim’de

Eylül ayında açılacak olan kurs merkezlerinde, kurs idarecileri eğitim hazırlıklarını tamamlayarak alanında uzman Usta Öğreticilerimiz ile birlikte kurslar EKİM ayının başında faaliyete geçecektir. BUSMEK Eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler,www.busmek.bursa.bel.tr resmi sitemizden bilgi sahibi olabileceklerdir.

Online Kayıt

Kurs merkezlerimize kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarımız www.busmek.bursa.bel.tr adresindeki ONLİNE BAŞVURU linkini tıklayarak başvuru yapabilirler.

 


Yayın Tarihi: 17 Ağustos 2011 Saat: 10:52