ANASAYFA > Duyuru > BUSMEK REKORA KOŞUYOR


     Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), ön kayıt süresinin dolmasına 2 gün kala katılım rekorları kırıyor.              

BUSMEK, sosyal belediyecilik anlayışı ile çıktığı yolda rekora gidiyor. Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden biri olan BUSMEK, çağın gereklerine uygun hizmet vermeye devam ediyor.   Bu yıl yeni bir uygulama ile ön kayıtlarını internet üzerinden alan BUSMEK 2011 yılının ilk dönemini rekor başvuru ile karşılamaya hazırlanıyor.

BUSMEK Her geçen yıl artış gösteren katılımı ve çeşitlilik gösteren yapısı ile bu yıl da yeni bir rekora koşuyor. 30 Eylül 2011 Salı günü sona erecek olan ön kayıt başvuruları yaklaşık olarak 35.000 rakamına ulaşmış durum da.

Bursalı hemşerilerimize sanatsal alanda beceri kazandıran, mesleki ve sosyal gelişimlerini sağlayan BUSMEK aynı zaman da kursiyerlerini çağın gerektirdiği bilgilerle donatarak unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatlarımızı da yaşatmamızı sağlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik kapsamında başlattığı önemli projelerden biri olan BUSMEK, 2005-2006 döneminden bu yana 6 yıldır, çeşitli meslek ve sanat dallarında örgün eğitimi tamamlayıcı yaygın eğitim vermeye devam ediyor.

Hizmete başladığı 2005-2006 yılından bu yana çeşitli sanat ve meslek dallarında 75.635 kişiye ücretsiz eğitim veren BUSMEK, bu güne kadar en yoğun katılımı 31.825 ön kayıt ile 2008-2009 öğretim yılı döneminde almıştır.

Yayın Tarihi: 27 Eylül 2011 Saat: 5:10