ANASAYFA > Başarı Hikayeleri > “BUSMEK SAYESİNDE HEM MESLEK, HEM DE İŞ YERİ SAHİBİ OLDUM”


“BUSMEK SAYESİNDE HEM MESLEK, HEM DE İŞ YERİ SAHİBİ OLDUM”

 

Hatice Kurtoğulları

İki çocuk annesi ve ev hanımıyım. 39 yaşındayım. Yaklaşık on senedir senedir çeşitli kurslara gidiyordum. Ama deri kursunun yeri ayrı oldu…  BUSMEK’in sergilerini gezerken deri işlerini çok beğendik ve arkadaşımla birlikte kursa katılmaya karar verdik.  BUSMEK’de deri kursuna katıldım ve bu işi çok sevdim . Ürünler ortaya çıktıkça daha bir hoşumuza gitti. Evde yapıp satıyordum ama bunları elde yaparak bir yere kadar satış yapabiliyorsunuz. BUSMEK’te girişimcilik kursu olduğunu duyunca hemen başvuru yaptım. O zamana kadar işletme açma fikri hiç aklımda yoktu bir anda gelişti. Resmi işleri, prosedürün neler olduğunu hiç bilmiyorduk. Müşteriyle iletişimi, satın alma, satış yapma işini öğrendik.

Kursa giderken malzeme sıkıntısı çok yaşadık. Aradığımız ürünleri çok zor buluyorduk, çeşitli şehirlerden malzeme temin ettik. En son bütün kurs malzemelerini bir çatı altında toplayalım, hem de yaptıklarımızı satalım diye düşündük.

Şimdi çok yeniyiz, dükkânımızı Heykel’de açtık ki bütün kursiyerler hitap edelim malzemelerine rahatça ulaşabilsinler diye.

Bize verdikleri imkândan ve katkılarından dolayı BUSMEK ve KOSGEB’e çok teşekkür ederim.