ANASAYFA > Haberler > BUSMEK “SERVİS HİZMETLERİ” EĞİTİMLERİ


BUSMEK “SERVİS HİZMETLERİ” EĞİTİMLERİ

 

Sektörde başarılı bir personelin mesleki beceri ile donatılmış, insan ilişkileri, iletişim ve genel kültür konularında yeteneklerini geliştirmiş olmasının bir zorunluluk olduğunun bilicinde bulunan BUSMEK turizm sektörüne katkı koymaya devam ediyor.

 

BUSMEK, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir İktisadi Teşekkül olan BURFAŞ’ın sosyal tesislerinde istihdam ettiği yiyecek ve içecek hizmetleri alanı altında yer alan personeline ( şef,garson,komi ) ulusal ve uluslar arası düzeyde standartlara uygun ,her yaşta ve düzeyde bireye mesleki yeterlilik kazandıracakolan kurs programları düzenliyor.

 

09 Ocak 2012 tarihinde başlayan servis hizmetleri eğitimlerine 2 grupta 30 BURFAŞ çalışanı kursiyer olarak katılmaktadır.

 

BUSMEK düzenlemiş olduğu “servis eğitimi” kurs programı ile katılımcı kursiyerlere aldıkları eğitimle, mevcut olan tecrübelerinin üzerine uluslar arası standartlarda bilgiler ekleyerek mesleki kariyerlerine katkıda bulunma fırsatı sunuyor.

 

Servis derslerinde İngiliz, Fransız, Rus ve Amerikan servis usulleri başta olmak üzere birçok servis çeşidi işleniyor. Personelin kendini geliştirmesi ve yaptığı işin nedenleri ile tüm ayrıntıları görmesi anlamında oldukça faydalı olan bu ders aynı zamanda yapılan uygulamalar ile pekiştiriyor.

Aldıkları teorik eğitimi sosyal tesislerde pratik uygulamaya geçiren kursiyerler, Mudanya sosyal tesisinde yapılan uygulamada pot servisi, tuzda balık gibi birçok servis çeşidi usulüne uygun olarak gerçekleştirdi.

Ayrıca, Balibey Han’da Brezilya, Colombiya gibi birçok yöresel kahve çeşidi ve içeceklerin servisi konusunda uygulamaya yer verildi.

 

 


 

Yayın Tarihi: 15 Mart 2012 Saat: 4:34