ANASAYFA > Haberler > BUSMEK UMUT SAÇIYOR


 11 yıldır Bursalılara ücretsiz eğitimler veren BUSMEK, kursiyerlerine sosyalleşerek hayatlarında yeni alanlar oluşturma fırsatı sunuyor.  BUSMEK sanat ve meslek kurslarında kaliteli eğitimlerinin yanı sıra, katılanların terapi yapmasını da sağlıyor. 72 yaşındaki Melek Dağaşan BUSMEK’e gelerek moral bulduğunu söylüyor.

2

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında herkes kendine göre bir branş bulabiliyor. 72 yaşındaki Melek Hanım Beşevler kurs merkezinde kırkyama kursiyeri. Dağaşan yaşadığı sağlık sorunlarını kursa gelerek yendiğini söylüyor.

Gençliğinden beri kırkyamayı çok sevdiğini fakat bir türlü öğrenme fırsatı bulamadığını ifade eden Dağaşan, BUSMEK’e başlama serüvenini şöyle anlatıyor: “Bursa’da yaşıyorum, bir kızım var. Geçen yıl kırkyama kursuna yazılmıştım ön görüşmeye geldim fakat kanser hastası olduğumu öğrendim. Kemoterapiye başlayınca kursa hiç katılamadım. Yeni eğitim döneminde kızım hastalığımı düşünmemem için, benden habersiz kırkyama kursuna yazdırmış. Benim için iyi bir terapi oldu çok severek geliyorum.”

Kurs sayesinde sağlığıma kavuştum

Kursa gelerek sağlığına kavuştuğunu belirten Dağaşan; “Hocalarımız bana moral verdi. İlk önce yaşamım değişti. Çünkü kursa gelince rahatlıyorum, kendimi dinlemiyorum. Sağlığıma kavuştum, inşallah bir daha tekrarlamaz” dedi.

Kırkyama branşını torununa çeyiz hazırlamak için seçtiğini belirten Dağaşan,“Ben torunum için bu kursa geldim ona çeyiz yapıyorum. Yarın öbür gün evlendiğinde bunu anneannem yapmış diye kullanacağı hatıralar bırakmak istedim. Herkese bu kursları tavsiye ediyorum. Baştan yaşlıyım diye beni kabul etmezler sanmıştım. Yanlış düşünmüşüm. Başaramazsam diye çok korkuyordum. Fakat hocamızın güler yüzü beni daha çok hayata bağladı.”

IMG_5880

3

 

Yayın Tarihi: 9 Şubat 2016 Saat: 11:18