ANASAYFA > Haberler > BUSMEK ÜRÜNLERİ EVLİLİK ŞENLİĞİNDE


BUSMEK ÜRÜNLERİ EVLİLİK ŞENLİĞİNDE

Geçtiğimiz günlerde BURFAŞ ile imzalanan e-ticaret protokolüyle, internet üzerinden satışına başlanan BUSMEK ürünleri, evlilik şenliğinde beğeniye sunuldu. Kursiyerlerin el emeği, göz nuru ile hazırlanan birbirinden değerli ürünler, evlilik hazırlığında olan ve evini yeni dekore edecekler için oldukça şık seçenekler sunuyor. Sandalye ve sehpa takımları, yatak örtüleri, takılar, kına ve düğün için hazırlanan elbiseler ve daha birçok ürünün en güzel yanı ise; bir üründen bir tane daha bulunmaması…

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) fuaye alanında düzenlenen ‘Evlilik Şenliği’ ile düğün sezonu yaklaşırken, yaşamlarında yeni bir sayfa açmaya hazırlanan genç çiftlere keyifli öneriler sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURFAŞ tarafından organize edilen ‘Evlilik Şenliği’nin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, organizasyonun evlilik yoluna adım atan gençlerin hazırlıklarına yardımcı olacağını söyledi. Ödünç, evlilik heyecanını yaşayan çiftlerin yoğun hazırlık sürecine katkı koyacak olan şenliğin 3 gün süreceğini belirterek, “Evlilik Şenliği ile evlilik heyecanından dolayı çiftlerin ihtiyaçlarının eksik kalması önlenmiş olacak. Gençler, burada tüm ihtiyaçlarına cevap bulabilecekler. En yeni ürünleri, fiyat karşılaştırmalarını, güvenli ve avantajlı alışveriş imkânını aynı mekânda görebilecekler” diye konuştu.
Başkanvekili Ödünç, organizasyonun sektörler arası işbirliğinin de sağlanmasına destek olacağını ifade etti.

 

“Sağlıklı ailelerden sağlıklı toplumlar meydana gelir”

AK Parti Milletvekili Tülin Erkal Kara, Evlilik Şenliği’nin evli olanların hatıralarını canlandırdığını söyleyerek, “Sağlıklı ailelerden sağlıklı toplumlar meydana gelir. Bu yüzden bireylerin bilinçlendirilmesine yönelik bu tür programları önemsiyorum. Evlilik, bir gün değil bir ömre sığmalı. Gençlerin evliliğe adım atarken iyi düşünerek doğru karar vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Bir toplumda ancak sevgi ve saygı olursa o toplum ayakta durur” şeklinde konuştu.
Kara, toplumun en önemli sorunlarından olan kadına şiddet ile mücadele noktasında sağlıklı bireylerin oluşturacağı sağlıklı ailelerin önemli bir yer tuttuğunu vurguladı.

 

41 firma aynı mekanda

BURFAŞ Genel Müdürü Mustafa Çaltılı da 41 firmanın katıldığı ‘Evlilik Şenliği’nin 3 gün boyunca Bursa’da evlilik hazırlığı yapan gençlere ve ailelerine yol gösterici bir rehber olacağını söyledi. Çaltılı, evliliğe karar verenlerin hazırlık sürecine katkı koymayı hedeflediklerini belirterek, “BURFAŞ olarak bu yıl 1.’sini düzenlediğimiz şenliğin geleneksel hale gelmesini hedefliyoruz. 1 – 3 Mart tarihlerinde, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında tüm vatandaşlarımız etkinliğimizi gezebilecekler. Genç çiftlere birbirinden güzel alternatifler sunan şenlik kapsamında bugün saat 17.30’da
‘Aşk Doktoru’ Mehmet Coşkundeniz’in söyleşisi, 2. gün saat 18.30’da ‘Ömür Boyu Aşk’ kitabının yazarı Cemil Tokpınar’ın bu konudaki söyleşisi ve 3. gün de saat 15.00’da gelinlik damatlık defilesi ile saat 18.00’da Bursa Kuaförler Odası’nın saç şovu Bursalılarla buluşacak” dedi.
Çaltılı, ‘Evlilik Şenliği’ni ziyaret eden vatandaşların gelinlikten nikah şekerine, süslemelerden kuyumcuya, araç kiralamadan balayı organizasyonuna kadar pek çok konuda ilgili firmaya aynı mekanda ulaşabileceğini kaydetti.
Milletvekili Kara, Başkanvekili Ödünç ve Çaltılı, konuşmaların ardından stantları gezerek yetkililerden firmalarla ilgili bilgiler aldı.

 

Yayın Tarihi: 1 Mart 2013 Saat: 4:44