ANASAYFA > Haberler > KÜLTÜR KÖPRÜLERİ KURULUYOR


Makedonyalı kardeşler Şükran ve Ümran Ramadan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ebru eğitimi almak için Bursa’ya geldiler. BUSMEK Ebru usta öğreticisi Elif Aydın’dan ebru eğitimi almak için gelerek, 25 günlük eğitim sürecini tamamlayan Şükran Ramadan’ın sertifikasını B.B.B. Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat takdim etti.

DSC_0851

Şükran Ramadan ebru öğretmeni Elif Aydın’a olan hayranlığı vesilesiyle BUSMEK’e geldi. Küçüklüğünden itibaren hiç ayrılmayan ikiz kardeşler sanatsal anlamda birbirlerine destek olmak için Bursa’ya birlikte geldiler. Haftanın 5 günü BUSMEK atölyesinde, 1 günü de Elif Aydın’ın atölyesinde 8 saatlik süren eğitimlerle sanatını geliştiren Şükran Ramadan yaşadığı ebru serüvenini şöyle özetliyor, “İçimde büyüyen ebru aşkı, bu sanatın ustalarından Elif Aydın’la yollarımın kesişmesine vesile oldu. İnternet sayesinde 5 yıldır irtibatımızı koparmadık ve hocamız sayesinde Bursa’ya gelerek hayallerime kavuştum. Bu güzel sanatı anlamıyla yaşayıp yaşatmama vesile olan başta Elif hocam olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” İkiz kardeşinin ebru sevgisi üzerine onunla beraber yollara çıkan Ümran Ramadan da kardeşinin hayalini gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Eğitimlerinin son gününü Elif Aydın’ın atölyesinde tamamlayan kardeşleri B.B.B Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat ve BUSMEK Yöneticileri de ziyaret etti. Azimlerinden dolayı kardeşleri tebrik eden Sayın Arat, Makedonya’da kendi atölyesini açıp sanatını yaşatmak isteyen Şükran Ramadan’a Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacaklarını söyledi “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk gibi birçok Balkan ülkesinde çalışmalar icra ettik. Burada yapılan çalışmalar sayesinde ülkeler arası dostluk köprüleri güçlenerek devam etti. Makedonya’dan ebru aşkıyla Bursa’ya gelen siz değerli kardeşlerimize de her türlü desteği sağlamaktan mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.

BUSMEK’te 25 günlük eğitim sürecini tamamlayan Şükran Ramadan’ın katılım belgesini Sayın Şahin Arat takdim etti.

 

DSC_0140

DSC_0144

DSC_0163

DSC_0808

DSC_0816

DSC_0851

DSC_0855

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 25 Aralık 2014 Saat: 4:04