ANASAYFA > Haberler > HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ BUSMEK’TE


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı daire başkanları, BUSMEK’i ziyaret ederek yapılan faaliyetleri yerinde inceledi.

DSCF6572

11 yıldır ‘hayat boyu eğitim’ anlayışıyla pek çok alanda ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri veren BUSMEK, her kesimden ve her yaştan Bursalının eğitim ihtiyacına cevap veriyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Sosyal Kültürel Faaliyetler ve Eğitimler Daire Başkanı Ersan Ulusan, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Cengiz Orta ve Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin Bilir ziyaret etti. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander, Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat ve BUSMEK yöneticilerinin hazırda bulundukları ziyarette, Merinos Kurs Merkezi el sanatları atölyeleri gezilerek eğitimler hakkında bilgi verildi.

Kursiyerlerin ürettikleri eserleri yakından inceleyen Altunel, bazı branşlarda yetersiz gelen ders saatlerinin arttırılmasına yönelik gelen talepler üzerine kursiyerlere konuyla ilgili çalışma yapacaklarının da müjdesini verdi. Altunel, BUSMEK’in vizyonunu takdir ederek yapılan kaliteli çalışmaları yerinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Ücretsiz eğitimlerin yanı sıra Bursa’nın çeşitli noktalarına geziler ve her ay faklı isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen söyleşilerle birlikte BUSMEK’in faaliyetlerinden bahseden Şahin Arat, Bursa genelinde 15 ilçede kurs merkezleri ve kültür merkezlerinin aktif çalışmalarının büyüyerek devam ettiğini sözlerine ekledi.

DSCF6589 DSCF6595 DSCF6593 DSCF6591 DSCF6553 DSCF6542 DSCF6517

DSCF6566 

DSCF6524DSCF6501

 

 

 

    

Yayın Tarihi: 22 Mart 2016 Saat: 10:15