ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’DE RAMAZAN RENKLİ GEÇİYOR


 İncirli Kültür Merkezi ve Hanımlar Lokali geleneksel sahne sanatlarımızdan Hacivat ve Karagöz’ü Ramazan Etkinlikleri kapsamında misafir ediyor. Her hafta gerçekleşecek olan etkinlikler çocuklara eğlence dolu dakikalar yaşatırken, önemli mesajlarla da eğitimlerine katkıda bulunuyor.

1 (3)

 Kültürümüzün eşsiz miraslarından Karagöz ve Hacivat’ı topluma kazandırmak ve yeni nesle aktarmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Karagöz ve Hacivat” gösterimlerini her hafta çocuklarla buluşturuyor.

Ramazan etkinlikleri kapsamında İncirli Kültür Merkezi tarihimizin en önemli kahramanlarından muzip Karagöz ve düzen adamı Hacivat’ı “Karagöz’ün Salıncak Oyunu” adlı gösterisiyle ağırladı. Karagöz’le Hacivat’ın tatlı çekişmesinin yer aldığı oyunda, Hacivat’ın söylediklerini sürekli yanlış anlayan Karagöz’ün tepkileri çocukları kahkahaya boğarak eğlenceli dakikalar yaşattı. Alkışlar eşliğinde süren gösteri sonunda Karagöz’le Hacivat’ın tarihçesi de anlatılarak neredeyse anı olarak kalacak olan bu değerli sanat gelecek nesillere aktarılıyor.

Her hafta gerçekleştirilecek olan birbirinden farklı ücretsiz etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir…

http://busmek.bursa.bel.tr/etkinlik-takvimi

 

İncirli Kültür Merkezi:

 15.07.2014 Salı Günü Saat:14:00 “Karagöz’ün Çifte Cadılar Oyunu”

22.07.2014 Salı Günü Saat:14:00 ” Koş Karagöz Yangın Var”

 

Hanımlar Lokali:

 20.07.2014 Pazar Günü Saat: 21:30 “Karagöz’ün Salıncak Oyunu”

 

 

 

Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2014 Saat: 11:55