ANASAYFA > Haberler > EĞİTİM ZİLİ ÇALDI


 

BUSMEK KAPILARINI EĞİTİME AÇTI

 

 BUSMEK yeni eğitim- öğretim yılına bugün başladı. Bünyesine kattığı yeni branşlarla sekizinci yılına adım atan BUSMEK’te eğitim heyecanı, genç yaşlı herkesi sardı.  Ücretsiz kurslarıyla Bursalılara eğitim hizmeti sunan BUSMEK’e başlayan kursiyerler kurslara yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’na (BUSMEK) her geçen yıl ilgi büyüyor. Toplam 25 bin başvuru ile BUSMEK rekora koşuyor. Hobi kurslarından meslek eğitimi kurslarına, kişisel gelişimden, dil kurslarına tam 64 branşla eğitim hayatına başlayan BUSMEK, 11 Kurs Merkezinde Bursalılara hizmet veriyor.

 

 

 

DİL KURSLARINA YOĞUN İLGİ

 

Birçok farklı dalda açılan kurslar içinde İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, bilgisayar, giyim, minyatür, diksiyon, çeyiz ürünleri hazırlama, gitar, hat ve ebru sanatları gibi vatandaşların ilgisini çekecek nice kurs bulunuyor.

BUSMEK başvurularında en fazla talep gören branş ise İngilizce, 3900 kişinin başvuru yaptığı İngilizce kursunu talep yoğunluğuyla Almanca ve Arapça takip ediyor. Bir diğer yoğun ilgi de diksiyon kursunda… 775 kişinin başvuru yaptığı diksiyon kursuna en fazla akşam kurslarına başvuru var. Başvurulardan BUSMEK Spor Merkezine yaklaşık 2000 başvuru Bursalıların spora oldukça düşkün olduğunu gösteriyor.

Bilgisiyar kullanımı ve işletmenlik kursu da 2700 başvurusuyla oldukça ilgi çeken kurslardan biri…

 

 

KAYITLAR DEVAM EDECEK Mİ? 

15 Ağustostan bu yana online sistemden yapılan başvuru sırası ile alınan kayıtlar sonucunda ilk gruplar başladı. Bazı branşlar yıl içinde ikinci ve üçüncü gruplarını açacaklar. Yeni gruplar açıldıkça kayıtlar www.busmek.bel.tr adresinden devam edecektir.   

 

 

Yayın Tarihi: 1 Ekim 2012 Saat: 2:16