Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) sosyal fayda üretme misyonuyla bireylerin donanımlarını artırıcı faaliyetleri kapsamında “Doğuma Hazırlık Eğitimleri” düzenleyecek.

Türkiye’de hızla yükselen sezaryen doğum oranlarına dikkat çekilerek anne adaylarının normal doğumla ilgili bilinçlendirilmesi ve normal doğumun teşviki amacıyla gerçekleştirilen eğitimler kapsamında “Doğuma Hazırlık Eğitimlerimiz” başlıyor.

Online başvuru için tıklayınız.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM)  Z-198 nolu salonda verilecek olan eğitimlerin Ekim ayında başlaması planlanıyor. Toplamda 16 saat olarak verilecek eğitimlerde anne adaylarına daha sağlıklı, daha güvenli ve daha rahat doğumun aşamaları anlatılacak. Eşli katılımların da olabileceği eğitimlerimizde;

* Doğumun kasları,

* Korkunun doğuma etkisi,

* Kadının fizyolojisi,

* Hamilelikte doğru nefes biçimleri,

* Sağlıklı doğuma götüren kanıta dayalı 6 uygulama,

* Doğumun evreleri,

* Hamilelikte ve doğumda aktif olan hormonlar,

* İdeal doğum ortamları,

* Doğumda psikoprofilaksi,

* Sezaryen nedenleri,

* Doğumda müdahaleler,

* Aktif doğum pozisyonları,

* Pelvis anatomisi,

* Doğum tercihlerinin belirlenmesi,

* Anne bebek dostu sezaryen,

* İlaç dışı rahatlatıcı teknikler

* Emzirme ve Bebek Bakımı,

konularında eğitimler verilecek.

 

Doğum;  anne ve baba adaylarının yaşayabilecekleri en duygusal tecrübelerden biridir. BUSMEK’te ‘Doğuma Hazırlık Eğitimi’ ile doğum tecrübenizi ve bebeğinizin yarınlarını tamamen değiştirebilirsiniz. Aileniz yerine, doğum korkusu ya da diğerlerinin görüşleri doğum tercihlerinizi belirlemesin.

Online başvuru için tıklayınız

 

Yayın Tarihi: 7 Eylül 2018 Saat: 6:01