ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’TE İTALYAN LEZZETLERİ


Erikli Mesleki Eğitim Merkezinde “makarna ve sosları yapımı” kursu gerçekleşti. 8 saatlik eğitime katılan kursiyerler, hem çeşitli makarna tarifleri, hem de birbirinden lezzetli sosları yapmayı öğrendiler.

1

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (BUSMEK) “makarna ve sosları yapımı” eğitim programı düzenlendi. Erikli Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen kursa katılanlar, makarna hamurlarını kendi elleriyle yoğurdular. Hamur açmanın püf noktalarını da öğrenen katılımcılar, makarnaları kesilip şekillendirildikten sonra birbirinden lezzetli sosların yapımına geçtiler.

8 saatlik eğitim programında makarna hamuruyla lazanya, fettuçini, spagetti gibi makarna çeşitleri hazırlanırken, bolonez sos, beşamel sos, napoliten sos, arrabbiata sos, pesto ve alfredo soslarıyla da makarnaları tatlandırdılar. Kurs sonunda hazırlanan taze makarnalar soslarla birleştirildi, tadımlar yapılıp afiyetle yendi.

Ücretsiz kurslar

BUSMEK’in diğer kurslarında olduğu gibi “makarna ve sosları yapımı” kursuna da ücret ödenmiyor. Sadece o gün orada kullanılan malzemenin ücreti ödeniyor. Belirli aralıklarla cuma günleri açılan kursta, 09.00-16.00 saatleri arasında eğitim veriliyor.

Online kayıt için tıklayınız…

 

 

8

7

 

6

 

4

 

2

 

IMG-20160112-WA0000

 

IMG-20160112-WA0001

 

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2016 Saat: 2:00