ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’TE SERGİ HEYECANI


BUSMEK’TE SERGİ HEYECANI

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan meslek eğitimi kurslarının 7.’inci geleneksel sergisi 12 Haziran 2012 tarihi itibari ile Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) ziyarete açılacak.

 

Vatandaşlara sanatsal alanda beceri kazandırmak, mesleki ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatlarını yaşatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen BUSMEK (Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları)  7’incı yaşını kutlarken, kursiyerlerin el emeği göz nuru olan eserleri düzenlenecek sergi ile beğeniye sunulacak.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden olan ve kentte faaliyet gösterdiği 7 yıldır adeta ‘halk üniversitesi’ haline gelen BUSMEK, bilgisayar teknolojilerinden mesleki ve teknik eğitimlere, sağlık ve spor eğitimlerinden müzik, dil eğitimlerine, el sanatlarına ve Türk İslam sanatlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede halkın sosyal gelişimine katkı sağlıyor.

 

Kursiyerlerin eserlerinin yer alacağı ‘BUSMEK 7. Genel Sergisi’, 12 Haziran salı günü, saat 16.00’da Merinos’taki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Orkestra şube müdürlüğüne bağlı sanatçılarının Türk müziği konseri vereceği 7. Genel Sergi açılışında Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da konser verecek.

 

Bursalılar, özel eserlerin yer alacağı sergiyi 17 Haziran Pazar gününe kadar ziyaret edebilecek. Sergi haftasında düzenlenecek etkinlikler de vatandaşlara renkli bir hafta yaşatacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılacağı açılışta, ayrıca BUSMEK’de eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecek.

Yayın Tarihi: 28 Mayıs 2012 Saat: 5:18