ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’TEN 35 KALİFİYE ELEMAN DAHA


Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında bebe giyim sektörünün ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik gerçekleştirilen BUSMEK Erikli Mesleki Eğitim Kursu sertifikaları, BEKSİAD Başkanı Halil Atalay tarafından imzalandı. 

DSC_6697

Projenin uygulayıcılığını Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Erikli Mesleki Eğitim Kurs Merkezi üstlendi. Üç buçuk ay süren eğitimleri 35 kursiyer başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere verilecek sertifikaları imzalayan Başkan Halil Atalay, gerçekleştirilen projeye yönelik “Bursa için önemli sektörler arasında yer alan Bebe giyim sektörünün ara eleman ihtiyacını karşılamak için Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz mesleki eğitim kursu meyvelerini verdi. Sektörümüz için en önemli sorunlar arasında yer alan nitelikli personel ihtiyacının karşılanması için BEKSİAD olarak sürdürdüğümüz arayışın bugün neticesini alıyoruz. Kurslara katılarak başarılı olan ve sektöre adım atacak kursiyerlerimiz sektör temsilcileri olarak bizlerin yeni mesai arkadaşlarıdır. Bu kurs, neticeleri itibariyle sektörümüze çok faydalı olmuştur. Bu çalışmada bize destek veren Büyükşehir Belediyemize de sektörümüz adına şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

SERTİFİKA İÇİN BAŞARI ŞART…

Bebe giyim sektöründeki ara elaman ihtiyacını nitelikli bir şekilde karşılamak adına kursların başarı odaklı sonuçlandığını belirten Nazire Işık, “ Kurslarımıza katılan kursiyerlerin sertifika alabilmeleri için iki koşul vardır. Bunlardan birincisi devam zorunluluğu, bir diğeri ise eğitim içi başarıdır. Yani kursiyerlerimizin eğitimlere aksatmadan katılmaları ve verilen kurs eğitimlerinde başarılı olmaları gerekir. Devam sorunu olan yada eğitim içi başarıyı yakalayamayan kursiyerlerimize sertifika verilmemektedir” dedi.

DSC_6694

IMG_7640

IMG_9702

IMG_9722

 

 

Yayın Tarihi: 19 Mart 2014 Saat: 9:27