ANASAYFA > Haberler > BUSMEK’TEN İNESMEK’E ZİYARET


BUSMEK’TEN İNESMEK’E ZİYARET

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal işler Şube Müdürü Şahin Arat ve BUSMEK Koordinatörü Eyüp Arda, İNESMEK İnegöl Koordinatörü Koray Aykanat ile birlikte Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret ettiler.

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (İNESMEK) için geldiklerini belirten Sosyal İşler Müdürü Arat, İNESMEK’in çok kısa zamanda çok iyi yerlere geldiğini ve ziyaretteki amaçlarının BUSMEK’in başındaki isim olarak İNESMEK’i yerinde görüp incelemek olduğunu ifade etti. Arat, “Başarının çıtası tabi çok yüksektir. Bizlerinde belki eksikleri vardır. Dolayısıyla bazı yerleri görerek ancak bir yere geliriz. Bu güne kadar acaba eksiğimiz nedir, nasıl belli bir yere gelebiliriz diye birçok belediyeyi dolaştık. İlk olarak İSMEK’i ziyaret ettik, İSMEK’ten sonra şimdide İNESMEK’i ziyaret ediyoruz. Tabi başka yerlerden bizlere de ziyarete gelenler var. Bilginin sonu ve yaşı yoktur” diyerek kendilerini kabul etmelerinden dolayı Başkan Aktaş’a teşekkür edip, Belediye Başkanlarının selamlarını getirdiğini sözlerine ekledi.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; BUSMEK‘in yıllardır Bursa’da çok güzel çalışmalara, organizasyonlara imza attığını, Bursa’nın dört bir köşesinde BUSMEK’le alakalı kursların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. BUSMEK’in standart el becerilerini geliştiren ve yabancı dil ve benzeri kurslardan ziyade, istihdama yönelik kurslar, farklı farklı alanlardaki çalışmalarda icra ederek, insanların bu işlerle alakalı iştigalini de sağladığını ve Bursa’da bu manada hızla marka olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

Aktaş konuşmasında; “Başlayalı 2 yıl olmasına rağmen çok ciddi bir mesafe kat eden ve ciddi başarılar elde etmeye başlayan İNESMEK’imizi BUSMEK’ten ziyarete geldiler. Ziyaretin akabinde İnegöl’ümüzde yapılan çalışmalarla alakalı karşılıklı istişarelerde bulunacaklar” dedi. Aktaş; öğrenmenin yaşı, kadını erkeği olmadığını, BUSMEK, İNESMEK gibi kurslarında bunların alt yapısını oluşturacağını her ortamda ifade ettiklerini belirterek konuşmasını şöyle tamamladı; “Bursa ölçek olarak İnegöl’e göre çok daha büyük. Ama bizim onlardan öğreneceklerimiz, onlarında bu manada bizleri inceleyerek görecekleri önerecekleri konular muhakkak olacaktır. Ben bu vesileyle böylesine güzel çalışmalara imza atan bu ekibi kutluyorum” dedi.

Ziyaret sonrası Başkan Aktaş, Sosyal İşler Müdürü Şahin Arat ve beraberindekilere plaket takdim etti.

Yayın Tarihi: 27 Mart 2013 Saat: 12:01