ANASAYFA > Duyuru > BUSMEK’TEN İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM


BUSMEK’TEN İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin BEKSİAD işbirliğiyle BUSMEK Erikli Merkezi’nde başlattığı konfeksiyon eğitimini başarıyla tamamlayıp, nitelikli işgücü haline gelen kadınlar, Vişne Caddesi’ndeki bebe konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BEKSİAD’ın 15 makine ile destek verdiği kurslar sayesinde tekstil ve konfeksiyon sektöründe yaşanan ara elaman ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak alt ve üst yapı yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi bunun yanında toplumun tüm kesimlerine hitap eden sosyal sorumluluk projelerine de her geçen gün yenilerini ekliyor. ‘Halk Üniversitesi’ olarak adlandırılan Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (BUSMEK) ile özellikle kadınları nitelikli işgücü haline getiren Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı BUSMEK Erikli Merkezi’nde istihdam garantili kursların da startını verdi. Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) işbirliğiyle hazırlanan kurslarda konfeksiyon, stilistlik ve bilgisayarlı kalıp tasarımı eğitimi alan kursiyerler, başarılı olmaları halinde BEKSİAD’ın yönlendirmesiyle hemen istihdam edilecekler.

 

Ara eleman ihtiyacı karşılanacak

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hem BUSMEK Erikli Kurs Merkezi’nin açılışı hem de istihdam garantili kursların başlangıcı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, önemli bir sosyal sorumluluğu daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak alt ve üst yapı yatırımlarının yanında gençlere, çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve engellilere yönelik sosyal sorumluluk projelerini de kararlı bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, nitelikli iş gücü olmaları çok önemli. Açılışını yaptığımız Erikli kurs merkezinde başlattığımız kurslarda istihdam garantili olması açısından çok önemli. BEKSİAD merkezimize düz dikiş, overlok ve recme olmak üzere 15 makine hediye etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. BUSMEK eğitmenlerinin vereceği eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz hem meslek hem de iş sahibi olacaklar. Bu kurslar aynı zamanda tekstil ve konfeksiyon sektörünün yaşadığı ara eleman ihtiyacı sıkıntısını da ortadan kaldıracak” dedi.

 

Eleman ihtiyacımızı karşılayacağız

 

Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler de dernek olarak üyelerine yönelik çalışmaları hayata geçirirken, böyle bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye projeyi sahiplendiği için teşekkür eden Güler, “Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle artık burada kalifiye elaman yetiştireceğiz. Vasıfsız işgücü ve işsizliğin yoğun olduğu Yıldırım ilçesi için proje çok anlamlı. Burada eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm kursiyerler Vişne Ticaret Bölgesi’ndeki fabrikalarda istihdam edilecek” diye konuştu.
Bursa Vali Vekili Eyüp Sabri Kartal da Türkiye’nin geleceğinin mesleki eğitime bağlı olduğunu belirterek, bu yolda önemli bir adım atan Büyükşehir Belediyesi ile BEKSİAD’ı kutladı.
Yıldırım Belediyesi Başkanvekili Remzi Yeprem de ilçeye ayrı bir katma değer sağlayan proje nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından kurdeleyi keserek, kurs merkezini açan Başkan Altepe, eşi Hüsniye Altepe ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte makine başında çalışan kursiyerlerle sohbet etti.

 

Yayın Tarihi: 10 Nisan 2013 Saat: 9:06