ANASAYFA > Haberler > DOSTLUKLARINI ORTAK SERGİYLE TAÇLANDIRDILAR


BUSMEK’te resim sanat branşında 4 yıldır eğitim gören Nurdan Düzdikiş ve Sevgi Bulut kurs süreci boyunca yaptıkları çalışmalarını bir araya getirerek Ördekli Kültür Merkezi’nde “Retrospektif” resim sergisini açtılar.

DSC_0244

BUSMEK Resim Sanat İhtisas Sınıfı

 BUSMEK’te tanışarak çok yakın iki dost olan kursiyerler BUSMEK’le başladıkları resim serüvenlerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade ediyorlar. Serginin açılması için öncülük eden  Nurdan Düzdikiş, 4 yıllık emeklerini bir sergide taçlandırma fikrini şöyle anlatıyor : “2012 yılında resim hayatıma BUSMEK’le başladım. Yine aynı dönem sınıf arkadaşım Sevgi Bulut ‘la tanışarak çok yakın iki arkadaş olduk. Bu yıl da ihtisas grubunda eğitimlerimize devam ediyoruz. Sergi açma fikri de benden çıktı. Daha önce sınıf arkadaşlarımızla ortak sergiler gerçekleştirmiştik. Ama bu sergide iki arkadaş çalışmalarımızı ayrı bölümlerde sergiledik. Bu yüzden ikimiz için de ilk kişisel sergimiz diyebiliriz” dedi.

DSC_0251

Nurdan Düzdikiş

Sergide yer alan çalışmalarının da resim hayatına başladıkları andan itibaren yaptıkları çalışmalardan derlediklerini söyleyen Düzdikiş, süreç içerisindeki gelişimlerini göstermek için ilk aşamadan itibaren tüm çalışmalarının bir arada yer aldığı için “Retrospektif” bir sergi çalışması gerçekleştirdiklerini aktardı. İlerleyen zamanlarda ise “çocuk” temasıyla bir kişisel sergi gerçekleştirmek istediğini aktaran Düzdikiş, BUSMEK projesini hayata geçirerek insanların yeni ufuklar açmasını sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye de teşekkürlerini iletti.

Serginin diğer sakini Sevgi Bulut ise kara kalem, ters ışık (canson), toz pastel, transfer, yağlı boya ve akrilik çalışmaların yer aldığı çalışmalarının yer aldığı sergilerini şöyle anlattı, “Lise yıllarından var olan resim merağımı BUSMEK sayesinde aldığım eğitimler sayesinde geliştirme fırsatı buldum. Nurdan hanımla da BUSMEK’te tanıştık ve çok iyi iki dost olduk. İçerisinde çizgilerin, gölgelerin ve renklerin bir arada yer aldığı bir sergi olsun istedik. Natürmord, pastoral, portre gibi birçok farklı türde çalışmalar sergimizde yer alıyor” dedi.

DSC_0272

Sevgi Bulut

Daha çok pastoral çalışmaları sevdiğini ve bu alanda çalışmalar gerçekleştirmeyi tercih ettiğini aktaran Bulut, BUSMEK resim sanat öğretmeni Fatma Sarp’ın öncülüğü sayesinde bugün sergi açabildiklerini ifade ederek, yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Ördekli Kültür Merkezi’nde yer alan “Retrospektif”  resim sergisi 05-11 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

DSC_0254 DSC_0240 DSC_0237

Yayın Tarihi: 5 Aralık 2015 Saat: 8:16