ANASAYFA > Haberler > EBEVEYNLER BUSMEK’LE DAHA BİLİNÇLİ


Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Hayat Boyu Öğrenme ilkeleriyle, Bursalıların sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ederken, bir yandan da çocuk gelişimi ve eğitimi alanında yapılan eğitim çalışmalarıyla anne- babaların , “anne-babalık” becerilerinin geliştirilmesine ve aile içi ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağlıyor.

14.10.2017 tarihinde başlayan ve 14 Hafta boyunca Merinos Kurs Merkezi’nde devam eden 0-3 yaş aile eğitimi kursu tamamlandı. Başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilirken, katılımcılar kaleme aldığı notlarla, eğitimlerin kendilerine neler kattığını anlattılar.

Çocukların tüm gelişim alanlarının sağlıklı ve istenilen düzeyde olabilmesi için en kritik yaş dönemi 0-3 yaş aralığıdır. 0-3 Yaş Aile Eğitim Kurs Programı ile bebeklik döneminden itibaren sağlıklı çocukların yetiştirilmesi için, anne, babaları ve bakımla görevli kişileri, gebelik ve emziklilik dönemlerinden itibaren 0-3 yaş çocuğunun sağlık, beslenme, bakım, öz bakım becerilerinin geliştirilmesi, iletişim ve tüm gelişim alanları ile ayrıca engelli bireylere duyarlılık geliştirme konularında bilinçlendirmek amaçlanmaktadır. Programa hamileler, çocuk sahibi olmayı planlayan yetişkinler, 0-3 yaşında çocuğu olan anne-babalar, çocuğa bakım verenler katılabilmektedir.

Yayın Tarihi: 16 Ocak 2018 Saat: 4:19