ANASAYFA > Haberler > ENGELSİZ YAŞAMA BUSMEK KATKISI


     BUSMEK ve Gastro Akademi işbirliğinde, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. BUSMEK İnegöl Engelli Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 16 çocuk, Gastro Akademi’de mutfağa girip kendi pizzalarını pişirmenin keyfini yaşadı.

Düzenlenen etkinlikte çocuklar, gönüllerince eğlenerek Engelliler Haftası’nı kutladı. Gastro Akademi’de mutfağa giren 16 engelli çocuk, kendi pizzalarını yapma imkanı buldu. Elleriyle pizza hamurlarını açan ve damak tatlarına göre pizzalarını hazırlayan engelli çocuklar, pizzalarını pişirip yemenin zevkini yaşadı.

Osmangazi Kent Konseyi’nin de katıldığı programda, çocuklar kendileri için özel olarak hazırlanan pastayı da keserken, çalan şarkılar eşliğinde dans ederek güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Programın sona ermesiyle çocuklara hediye ve Pizza Yapım Atölyesi Katılım Belgesi verildi. Ardından BUSMEK Proje Yöneticisi Eyüp ARDA, organizasyona ev sahipliği yapan Gastro Akademi sahibi Recep Hakan ZİYA’ ya teşekkür ederek kursiyerlerimizin hazırladığı hediyeleri takdim etti.

Yayın Tarihi: 11 Mayıs 2017 Saat: 11:45