ANASAYFA > Haberler > ESKİŞEHİR’DEN BUSMEK’E ZİYARET


ESKİŞEHİR’DEN BUSMEK’E ZİYARET

 

Eskişehir Odun Pazarı Belediyesi BUSMEK’i ziyaret etti. Merinos Kültür Merkezini gezen heyet BUSMEK atölyelerini dolaşarak bilgi aldı, eğitim faaliyetlerini incelediler.

 Odunpazarı Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Gülay Güneş, Dış İlişkiler Müdürü Erkan Kuzu ve Sosyal Yardım İşler Müdürü Ayhan Büyükgün; Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK)  bünyesinde yapılan çalışmaların, Odunpazarı Meslek ve Sanat Edindirme Kursları’na (OMEK) örnek olacağını belirterek, BUSMEK projesi kapsamında yapılan faaliyetleri incelediler. Ekip ayrıca tur ve geziler hakkında bilgi aldı karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.  

Odunpazarı heyetine Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, Kültür Şube Müdürü Nur Çakır, Orkestra Şube Müdürü Hüseyin Toprak, Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürü Muhterem ÇEVİK eşlik etti.

Orkestra Şube Müdürlüğü’nü dolaşan ziyaretçiler,  Büyükşehir Belediyesi tarafından Merinos Tekstil Sanayi Müzesi bünyesinde açılan Türkiye’nin ilk İpek Müzesinin açılışına katıldılar.

İpeğin kozadan kumaşa dönüşümüne kadar tüm aşamalarını gözler önüne serildiği İpek Müzesinde,  ipek kumaşlar BUSMEK eğitmeni tarafından sembolik olarak dikildi.

 

Eskişehir heyeti, müze açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.

 

Yayın Tarihi: 15 Mart 2013 Saat: 5:08