ANASAYFA > Haberler > EVLİLİK OKULU MEZUNLARINI VERDİ


Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi ve Hayat Hastanesi işbirliğiyle ilki düzenlenen Evlilik Okulu son dersini yaptı. Uzm. Dr. Dilek Kaymak tarafından ‘Aile İçi İletişim’ temasıyla verilen 5 haftalık eğitimler neticesinde 175 kursiyer katılım belgesi almaya hak kazandı.

DSC_0039

Yıldırım’da kültür ve sanatın kalbi olan İncirli Kültür Merkezi önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ve çok beğenilen Aile Okulu’ndan sonra benzer bir proje olan Evlilik Okulu da yoğun bir katılımla son buldu. Mezuniyet törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, B.B.B. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hüseyin Koçak ve B.B.B Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat katıldı. Derslere düzenli katılan 175 kursiyer katılım belgelerini almanın heyecan ve mutluluğunu yaşadı.

Evlenmek üzere olanlara veya daha sağlıklı evlilik sürdürmek isteyenlere yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve uygulama yoluyla farkındalık sağlayan derslerde 5 hafta boyunca, ‘Eşler Arası İletişim’, ‘Evlilikte Yaşanan Sorunlar ve Başa Çıkma Yolları’, ‘Evlilik İlişkisini Geliştirmeyi Amaçlayan Çalışmalar’, ve son derste ‘Aile İlişkileri ve Çocuk’  konuları işlendi. Kaymak’ın konuşmasının ardından protokol töreniyle kapanış gerçekleştirildi.

Proje hakkında konuşma yapan Hüseyin Koçak, Evlilik Okulu’nun tüm aile bireylerinin katılması gereken çok yararlı bir proje olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kapanış konuşmasını yapan Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, “Bir toplumun var olma sebebi ailedir. Aile sağlam olursa gelecek nesiller de sağlam olur” diyerek herhangi bir ücret almayıp gönüllü olarak eğitimler veren Sayın Kaymak’a teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti.

DSC_0024

DSC_0042

DSC_0046

DSC_0049

DSC_0067

DSC_0071

DSC_0077

DSC_0079

DSC_0082

IMG-20141210-WA0000

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2014 Saat: 11:05